Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Szerintetek létrejöhet egy...

Szerintetek létrejöhet egy valódi, tartos kapcsolat egy Hitgyülekezetes és egy adventista között?

Figyelt kérdés
Már elég régóta foglalkoztat ez a kérdés, de még nem találtam rá itt egy válaszra sem. Ezért remélem, hogy valaki válaszol, igazán fontos lenne.

2016. febr. 2. 14:16
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
44%
Persze, hiszen elsősorban emberek vagyunk, és csak másodsorban hívők. Akinél ez a sorrend megfordul, az súlyos lelki károkat szenved.
2016. febr. 2. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 MrPifta ***** válasza:
persze. A párom ateista. Vallási kérdésekben nem értünk egyet, de sok másban igen.
2016. febr. 2. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszaitokat!

De ha mindkettőnknek meg vannak a saját elveink? Nálatok ezek soha nem okoztak nagyobb problémákat?

2016. febr. 2. 22:57
 4/14 MrPifta ***** válasza:
nem, megegyeztünk, hogy ezen nem vitázunk.
2016. febr. 3. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Adventistákat annyira nem ismerem ,hogy véleményt tudjak róluk mondani e témában ,de volt gyülisként leírhatom ,hogy a hit gyülekezete az egyik legkegyetlenebb ebbe a témában.


Üdv!

2016. febr. 3. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

És akkor meggyőzödésed szerint nem ajánlod?

Amúgy miért csak "volt"?

2016. febr. 3. 19:25
 7/14 anonim válasza:

Szerintem fontos az, hogy egy pár egyet tudjon érteni a lgfontosabb dolgokban. Ha ez nincs így, akkor ez konfliktusokhoz vezethet. Ha komoly és elkötelezett hívőkről van szó, akkor szerintem lehet gond belőle. Pl ha lesz egy közös gyerek, akkor milyen elvek alapján nevelik fel?

Ilyen esetekben általában legalább az egyik fél feladja az elveit.

2016. febr. 5. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Igen, mi is pont ezt beszéltük.. És sokan nem ajánlják pont az elvek feladása miatt.

Az én esetemre, ahogy látom, az utolsó válasz a legreálisabb. Köszönöm!

2016. febr. 6. 05:59
 9/14 anonim ***** válasza:

5-ős vagyok:


Nem az ,hogy nem ajánlom.

Mert csodálatos dolog ,ha egy nő és egy férfi boldog egymással ,de hát ez...


Szóval érted...


Miért csak volt/ex?:


Több dolog miatt.

Kis részt a párkapcsolatokról és a szexualitásról alkotott véleményük miatt ,amit a bibliára próbálnak tukmálni ,de Németh Sándor szerzőségét pedig letagadják ,de ez még hagyján...


Üdv!

2016. febr. 7. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Csak egy VOLT adventista között. A hitgyüliben kőkemény bűnvallás és hosszas, ismételt böjt és "megtérés az adventizmus bűnéből" után, talán. Visszahúzó családi kapcsolatok, ismerősök, volt "szekta"-tagok megtagadása és bűneik megutálása nélkül reménytelen. Távozz tőlem vegetáranizmus és Alan G. White és hamis végidő tanítások szelleme!
2016. febr. 8. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!