Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Segítenek-e az Anonim Alkoholi...

Segítenek-e az Anonim Alkoholista csoportok?

Figyelt kérdés

Olyanok véleményét szeretném olvasni,pro-kontra, akiknek volt-van személyes kapcsolatuk, élményük az egyesület munkájával. 45 éves vagyok,kb.3 éve iszom, de már problémáim vannak az alkohollal /illetve az a baj, hogy nincsenek, túl jóban vagyunk/.... Ezt nem szégyenlem beismerni, és ha teljesen le akarok állni a piával, akkor úgy érzem segítségre van szükségem. "Az orvoslás nem igazán vesz komolyan", ezért olvastam utánna az AA egyesületének... viszont a 12 pontból álló hitvallásuk kicsit megíjesztett, mivel erősen az Isten hitre apellál, én viszont full ateista vagyok....

Kíváncsi lennék mások személyes tapasztalataira! Előre is köszönöm!



#alkohol #anonom alkoholisták
2016. febr. 9. 12:57
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell szó szerint értelmezni a vallást, szóval ez ne tántorítson el, nem egy vallásos egyesületről van szó. Istent mindenkinek a saját értelmezése szerint "kell" megtalálnia, olyan szinten, hogy elfogadja, vannak olyan dolgok, amiket ő maga nem tud irányítani, mert rajta kívülálló dolgok is beleszólnak az életbe. Ezt nevezhetjük Istennek, sorsnak, véletlennek, akárminek.


Egyébként egy próbát mindenképpen megér, elmész, megnézed, és ha nem éred ott jól magad, akkor nem mész többet, senki nem fogja ezt számonkérni. Egyénfüggő, hogy segít-e, vagy sem, bár alapvetően nem a csoport segít, hanem magadon segítesz azzal, ha elmész, de na, azért remélem érthető, hogy mire gondolok. Van, akinek ez jön be, másnak másfajta segítség, nincs univerzális recept.


Elnézést, hogy ez nem "olyan" személyes tapasztalat, mint amire gondoltál, mivel én nem jártam AA gyűlésekre, csak a tanulmányaim alatt volt addiktológia a szakirányom (szociális munkás vagyok), és volt egy olyan kurzusom, ami az önsegítő csoportokkal foglalkozott, így volt szerencsém látni például AA, NA, GA, és hasonló gyűléseket, és tanultam a működésükről. Nekem speciel szimpatikus a dolog, én biztosan megpróbálkoznék ezzel, ha szükségét érezném, de mindenki maga dönti el, hogy hová fordul segítségért. Én csak azt tudom mondani, hogy érdemes elmenni, megnézni, ha tényleg változtatni szeretnél. Aztán majd a látottak alapján eldöntöd, hogy megfelel-e neked, vagy sem.

2016. febr. 9. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Re.1.


Nagyon köszönöm, hogy kifejtetted az álláspontod! A 12 "pontot" olvasva, nekem is volt olyan érzésem, hogy az "isten, egy szabadon választott dolog", de örülök, hogy megerősítetted ezen gondolatom. Mindenképpen szeretnék elmenni, csak attól tartottam, hogy esetleg mások hitbéli meggyőződését esetleg megsértem....

Sajnos úgy érzem, tényleg szükségem van külső segítségre, és ezt az orvostudomány nem adja meg. Nekem nem elvonóra, hanem megerősítésre van szükségem, hogy hosszú távon tiszta maradjak. pl. 2 hét alkohol nélkül, az nem oly nagy gond….. de a folytatás az:???? és könnyű visszaesni, mondván a „pia segít”. Ehhez keresek támaszt, és sok jót hallottam az AA-ról, csak ez a vallásosság kicsit megtorpantott.

Egyébként egyszerűen nem értem mi történt velem…. 17-21 éves koromban ittam-buliztam eleget, utána kb. 20 évig semmi…. kb.3 éve kezdtem újra sörözni/ anyu halála után/. Ártalmatlannak tűnt az egész, most pedig már nem tudok sokáig meglenni úgy, hogy ne engedjem el magam. Nem bántok senkit, nem kocsmázok, de heti 2-3 alkalommal, az esti órákban otthon iszogatok, énekelek, néha elviszem a családot vacsizni, mulatni. Nem járok külön úton….Csak az a gond, hogy cefetül birom a piát, és nem bírok megállni az „előírt” mennyiségnél. Viszont van egy gyerekem, aki imád, és én is őt… de még szüksége van rám, és nem mindegy mit lát. Nem akarok neki csalódást okozni. Megadok neki mindent, de félek, hogy ha nem állok meg, akkor a minden, egy perc alatt semmivé válik!!! De egyszerűen, néha érzem a kényszert, hogy ki kell énekeljem, „ mulatnom” magamból valamit….valamit ami kínoz. De felelős vagyok a nejemért, a gyerekemért……. Konkrétan egy rongy embernek érzem magam!!!!

2016. febr. 9. 18:59
 3/8 anonim ***** válasza:
43%

Mondanám, hogy jó a csoportterápia, mert valóban jónak tartom, de ha valóban isten is belekeveredik, akkor én is kihagynám.

Írok privit.

2016. febr. 10. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
65%

Szerintem segítenek. Én is mostanában fogok elmenni gyűlésre. Egy éve járok terápiára (én depresszió enyhítésére használom az alkoholt), és a pszichológusom szerint is a legjobb módszer az alkoholizmusra a "csoportterápia". :) sok sikert a gyógyulásban!

23/L

2016. febr. 15. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
44%

Kedves kérdező, bízom benne, hogy sikerül elérned a céljaidat, és olyan segítséget kapsz, amilyenre neked éppen az adott pillanatban szükséged van. Jól látod egyébként, az AA leginkább egy támogató közösség, nem orvosi segítségnyújtás. Olyan emberekkel találkozol, akik hasonló problémával küzdenek. Ez nem hangzik olyan nagyon nagy dolognak, de valójában hatalmas ereje van.

Már azzal nagyon jó úton jársz, hogy felismerted: valami nem stimmel. Ilyen helyzetben sokan még saját maguk előtt is tagadják, hogy gondjuk lenne, te viszont már az első lépést megtetted: rájöttél, hogy segítségre van szükséged. Csak így tovább, sok erőt és kitartást kívánok neked, és még nagyon sok boldog évet a családoddal!

(1-es válaszoló)

2016. febr. 16. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm mindenkinek a segítő hozzáállást...
2016. febr. 24. 14:03
 7/8 Goriot apó válasza:

Én is azt javaslom, próbáld ki személyesen. Látogass el akár több csoportba is, és ragadj le annál, ahol a legjobban érezted Magad, vagy azt is megteheted, hogy mindet megnézed. Nincsen jelenléti ív, csak a keresztnevedet kell megmondanod, nincsen semmi kötöttség, senki semmit nem fog számon kérni.


Istenhez való viszonyod a magánügyed. A csoport csupán annyit javasol, fogadd el, hogy van valamiféle felsőbb intelligencia vagy valami olyan, Rajtad kívül álló erő, amely kész arra, hogy segítsen Rajtad, ha ez a kérésed. Hihetsz keresztény Istenben, karmában, Zeuszban, angyalokban, de akár a csoport erejében... teljesen mindegy.


Kérdéseket sem fogsz kapni, mindenki a saját élményeiről, gondolatairól mesél, tilos vitába keveredni. Mindenki hozzászólásából annyit veszel ki, annyit hasznosítasz, amennyit akarsz. De minden csoportfoglalkozáson elhangzik egy-két olyan mondat, amely akár megváltoztathatja az életedet, gondolkodásodat.


Nyitottnak kell lenni, ennyi az egész. Sok sikert és erőt kívánok hozzá.

2019. jan. 11. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Utolsó, leállítod végre magad? Szánalmas az a vergodes, amit egy gyógyulást kereső, segítséget kérő ember kérdése alatt leművelsz, pláne úgy, hogy ez egy hat éves kérdés. Törődj a saját dolgoddal, úgy látom, bőven van mit rendbe tenned, de másokra ne vetitsd ki a problémáidat, nem ők tehetnek arról, hogy neked valamiért sz*r.
2022. júl. 27. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!