Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Fel tudja szívni a mostani...

Fel tudja szívni a mostani munkaerő piac ezt a sok jász diplomával rendelkezőt?

Figyelt kérdés

Annyi statisztikát, meg kimutatást olvasok most itt a felvételi kapcsán erről... Sokan tényleg még a diploma megszerzése előtt biztos munkahellyel rendelkeznek?

Nyilván, azzal tisztában vagyok, hogy akit felvesznek jogra, annak egy bizonyos százaléka kihullik az évek során.

De ennyi jogászt tényleg fel tud szívni a mai Magyarország?

És, itt most nem kifejezetten az ügyvédekre gondolok.



2016. febr. 13. 11:07
 1/10 anonim ***** válasza:
2016. febr. 13. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Köszi a választ, de végigolvasván a kérdést, és a válaszokat... Itt inkább az emberrel van gond. És ő is leírja, hogy volt 40(!!!) állásinterjún.

Ez nem válasz az én kérdésemre.

2016. febr. 13. 15:41
 3/10 anonim ***** válasza:
0%
Kérdező te nagyon naív vagy. Jogászoknál általában már az állás meghirdetése előtt megvan a nyertes. Az állásinterjú csak színjáték.
2016. febr. 13. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Nem vagyok naiv, éppen ezért tettem fel a kérdést.

Csak az első válasz nekem nem válasz. Ugyanis a kérdező ott leírta, hogy nem beszél nyelveket, nem képezte tovább magát, nem tud felmutatni semmilyen plusz 'munkát', amit az egyetem mellett végzett volna.

Igen, nyilván ilyeneket nem fog felszívni a pálya.

De mondjuk egy legalább 3 nyelvet beszélő, motivált, friss diplomásnak, aki képzi magát, nyilván több eséélye van, nemde?!

2016. febr. 13. 20:28
 5/10 anonim ***** válasza:

"Ugyanis a kérdező ott leírta, hogy nem beszél nyelveket, nem képezte tovább magát, nem tud felmutatni semmilyen plusz 'munkát', amit az egyetem mellett végzett volna."


Ez a végzett jogászok többségére igaz.

2016. febr. 13. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Én is jogra adom be.

Eddig 1 nyelvet felsőfokon, kettőt legalább középfokon beszélek.

Csak emiatt kérdeztem, hogy milyen esélyekkel indulhatok.

2016. febr. 13. 21:01
 7/10 anonim ***** válasza:
Az jó. És fel fognak e venni államilag támogatottra?
2016. febr. 13. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Igyekszem nagyon, hogy felvegyenek.

De most egyébként az miért lenne baj, ha önköltségesre járok?

2016. febr. 13. 22:22
 9/10 anonim válasza:
Kedves Kérdező, mint végzős jogász engedd meg, hogy elmondjam Neked, hogy semmit nem számít az, hogy hány nyelvet beszélsz. Mire elvégzed, nem ez lesz a legnagyobb bajod. Senkit nem érdekel a nyelvtudás, hacsak nem egy nemzetközi cégnél akarsz elhelyezkedni.
2016. febr. 18. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Kedves Utolsó Válaszoló!


Akkor elmondod kérlek, hogy mi a probléma? Mert egyenlőre nincs rálátásom erre a dologra.

2016. febr. 18. 18:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!