Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Egy nő választhat második...

Egy nő választhat második keresztnévnek férfi nevet?

Figyelt kérdés
Szeretnék egy második, férfi utónevet. Lehetséges ez? Mi a menete? Mennyibe fáj egy ilyen névváltoztatás?

2016. febr. 14. 23:49
 1/10 anonim ***** válasza:
57%
A választ te is tudod...ha mást nem,hát a google-ből! Szerintem inkább keress magadnak egy pszichológust és kezeltesd magad,mert elég súlyos problémára utal az ilyesminek még a gondolata is...
2016. febr. 15. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
63%
Kamu.
2016. febr. 15. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
92%

Vannak országok, ahol a neved akár Asztalos Bányavízemelőszivattyútorony Pimpike Zokni is lehet.

Nálunk nő csak női nevet, férfi csak férfinevet kaphat, illetve vehet fel.

A férfinek döntő többségének van női változata.

2016. febr. 15. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Nem kamu, és a pszichológus szerint normális vagyok. Már amennyiben ha azt leszámítjuk hogy hajlamos vagyok a teátrális viselkedésre. Az iratokon meg egyébként is rajta van az ember neme, és nem is azt használnám.

De ha nem lehet, akkor milyen lehetőségeim vannak?

2016. febr. 15. 18:37
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Azon kívül, amit írtam, más nincs.

Péter helyett Petra

Sándor helyett Szandra

és hasonlók

2016. febr. 15. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Hát esetemben csak egy plusz a-t kap, de nekem úgy már nem tetszik. Ami meglepő, mert a férfi nevek nagy része nem tetszik (kb.95%) sőt jó pártól a hideg ráz, a női neveknek viszont nagyjából a harmadát szépnek találom, és csak néhányat tartok a magam számára rossz hangzásúnak.

Mit mondjak, sem a Marcella, sem a Szilárda név nem vonzó számomra (fura módon a Viktória és az Alexandra igen), a Valentinával sem vagyok másképp. A-val teljesen más. Valentina. Pfuj. De azért elgondolkodok rajta. És nem a felköszöntés miatt (azér olyan troll nem vagyok), hanem egy férfi után, akit tisztelek.

2016. febr. 16. 00:50
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

A magyar történelemben egyet tudok, aki Lajos volt nő létére Kossuth után. Most nem ugrik be, ki volt az a szintén jól ismert személy, akinek a lánya lett Lajos.

Mi lenne konkrétan az a férfinév, amit szeretnél felvenni?

2016. febr. 16. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Valentin.
2016. febr. 16. 19:32
 9/10 anonim válasza:
51%
Aki nő,az nő!
2016. febr. 17. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
71%
Más országokban mehetne, mert sok helyen uniszex minden név (illetve hát alapjában véve nem, de nincsenek korlátozások). Itt sajnos ez nincs így. Viszont a tiszteletedet máshogy is ki tudod fejezni. Például egy tetoválással mondjuk? Az is örök, és hidd el, a név miatt nagyon sokan bolondnak néznének. Én nem, mert nagyon toleráns vagyok, de gondolj bele, mekkora hátrány lenne ez pl egy állásinterjún, mennyi plusz magyarázkodás mindenhol.
2016. ápr. 4. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!