Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Üdv! Lehetséges? Elméletileg,...

Üdv! Lehetséges? Elméletileg, szerintem kivitelezhető, és használható lenne. Szerintetek ez lehetséges? Vagy egyszer az lesz?

Figyelt kérdés
a sword art online-ról beszélek. Magáról a gépről, amivel beszállnak a játékba. Szerintem ez kivitelezhető lenne. És ha tényleg sikerül megcsinálni magát a szerkezetet ami "bejuttat" egy ilyen kreált "valóságba", akkor mi szab határt? Mármint csak elméleti síkon. Nagyon érdekelne. És ha lehetséges, már kutatják? Vagy teljesen lehetetlen? Mert mondjuk, azt tudom hogy vannak olyan szerkezetek, amik az izmod mozgását továbbítják a gépnek. akkor már miért ne lehetne? (TheVR bemutatta) És vannak már különböző orvosi szerkezetek, amik figyelik az agyi aktivitást. És az emberi idegek is elektromos alapon mozog (pontosan nem tudom, hogyan kéne megfogalmazni, de az a lényeg hogy az emberben is van "elektronika") És ha lehetséges lenne megcsinálni azt a szerkezetet, milyen hatással lenne a fizikai testre egy vágás a játékon belül? Csak a fájdalom ingert basztatná elvileg. És ezért érezné maga a fájdalmat? De az sem muszáj. Nem? Mert elvileg ugye már a testbe nem jutnak el a jelek hogy mozogjon a test, hanem a gépbe jut. szóval akkor a fájdalom, meg semmi se kerülne az emberi testbe. Legalábbis szerintem :) A noob barmokat szeretném elkerülni. Tudom hogy nehéz lehet megállni, hogy ne szóljatok bele, de ez most nem vicc. Ha ez lehetséges, akkor új világ nyílik meg az embereknek. Szerintem ez jó lenne! :) A normális válaszokat előre is köszönöm! :)

2016. febr. 23. 21:55
 1/6 anonim ***** válasza:

Természetesen próbálkoznak vele, már jó ideje lecsaptak az ötletre.


De a jelenlegi technikai fejlettségünkkel ez lényegében kivitelezhetetlen. Gondolj bele. Az egy dolog, hogy az emberi izommozgást továbbítani lehet a gépnek, de a SAO ennél jóval összetettebb volt. Képzeld el, mennyi veszéllyel járna az AGYADDAL felkapcsolódni a netre. A gépekkel is elég ijesztő dolgokat tudnak művelni a vírusok, hát még az elmével. De talán a legmegvalósíthatatlanabb részlet azok az érzékek gépesítése lenne. A mai technikával mégis hogyan óhajtasz olyan pontos érzékelést géppel kialakítani, amivel szt érzed, ami nincs? Például egy virág illata a virtuális világban? Vagy egy érintés? Mi több, egy csók (mert az is ment ám Kiritoéknak)?


Erre a VR-es dologra várni kell még jónéhány évtizedet.

2016. febr. 23. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Értem. Ez igaz. Köszönöm a válaszod! :D Amúgy nem tudom. Az illatot még a sapka befújhatná XD Jah. Amúgy arra nem is gondoltam hogy magában a virtuális világban érzed a dolgokat, azt a tested kívűl nem észleli. Mert amúgy elvileg lehetne az hogy fájdalom jelzéseket adna le az agynak? Hogy pl mintha beleszúrtak volna egy tűt az ujjadba? Mert igaz, onnan indítja el a jelet az agy felé. De mi lenne ha csak a nyaknál indítanánk egy hasonló jelet, így azt érezné az ember hogy megszúrja az ujját. Vagy nagy marhaságot írtam most? :) Mind1. Köszönöm még 1x-er :D
2016. febr. 24. 13:07
 3/6 anonim ***** válasza:

Tessék nemsokára ki is próbálhatják:


[link]

2016. febr. 24. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm! :D Bár még csak a képi és hangi megjelenést biztosítják, de egyszer eljutunk odáig, hogy "élhessünk" egy játékban :D
2016. febr. 24. 13:23
 5/6 anonim ***** válasza:
Addigra kifogy a Föld olajkészlete.
2016. febr. 24. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nem tudom, hogy egyre gondolunk, a többi hozzászólót és a linket meg se néztem, de szerintem lehetséges.

- agyi aktivitás megfigyelése - pipa

- agyi "funkciók térképe" - pipa

Így az irányítás is pipa


Szerintem az, hogy "visszacsatolás" is legyen, vagyis ne csak kifele áramoljon az infó, hanem befelé is, az is kezd "pipulni". (szójáték) Ennek nyilván vannak fokozatai, de eleinte éppen lenyűgözi az embereket az agyi vagy szem... irányítású játék, hogy nem okoz ez csalódást.


A játékmenetben meg az lesz, hogy nem az agyaddal bénítják le a valódi tested, hogy ne tudjon játszani - ha ilyen lenne szerintem a kutya se venné, mert tartanának az utó- és mellékhatásaitól. Egyszerűbb a "sérüléseket" úgy kezelni, hogy az agyból kijövő irányításokat a számítógép leszabályozza, így a Sérült kéz nem mozdul, a fáradt test gyengébb, vagyis ugyanolyan intenzitású irányításra sokkal gyengébb a virtuális világban...

Ha lesz olyan audióvizuális környezet, ami ezt a virtuális világot az agynak hitelessé tudja tenni, akkor szerintem képes lesz arra, hogy "alkalmazkodjon" feldolgozza, hogy mire képes, és mire nem.

2018. febr. 7. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!