Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » A híres magyar motivációs...

A híres magyar motivációs előadó, Szabó Péter hol dolgozhatott melyik multinacionális cégnél? Ti hisztek neki? Vajon tényleg működik az hogyha mindenhez pozitívan állsz az életed jobb irányba fordul?

Figyelt kérdés

Valaki olyannak örülnék ha írna, akinek szinte teljes fordulatot vett az élete, direkt Szabó Péter gondolatai miatt. Konkrétumokat szeretnék, azt megtudni hogy nem csak egy reklámfogás-e? Tényleg igaz hogyha reggel 3x elmondom hogy szeretem magamat akkor szeretni fogom magamat? :D Az a baj hogy nagyon nagyon általánosan foglalkozik az emberek problémáival leegyszerűsítve őket. De vajon a hétköznapokban adódó problémákra is "gyógymód" a gondolkodásmódja?


Köszi előre is a válaszokat!



#működés #boldogság #önbizalom #önismeret #önbizalomhiány #Bryan Tracy #Állj félre a saját utadból #Van élet a halál előtt #guruló egyetem
2016. febr. 24. 11:38
 1/8 anonim válasza:
93%

Szia!


Bemásolom egy korábban, de nagyon hasonló kérdéshez írt saját hozzászólásomat, ebben szerepel Szabó Péterrel kapcsolatos meglátás is.


Íme:


"ziasztok!


Évekig olvastam motivációs trénerek könyveit, faltam azokat. Próbáltam átültetni a gyakorlatba is azt, amit lehetett. Az eredmény mégsem lett az a fellegekbe repítő, rózsaszín ködben lebegő...ahogy azt sokszor ígérik a szerzők.

Persze, mondhatják azt, hogy lehet, rosszul értelmeztem a leírtakat, nem adtam elég időt a dolgoknak, de ha már egy kicsit is jobb pozitívabb a szemléletem, mint az olvasása előtt, mégis működnek a könyvben írtak.


Érdekes, hogy éppen most, amikor azon gondolkoztam, hogy sutba dobom a nagy trénerek könyveit/videóit, szembe találom magam ezzel a konkrét kérdéssel! Köszönöm szépen a kiírónak, és a válaszolóknak is.


Bennem az alábbi dolgok vetődtek fel a motivációs trénerekkel kapcsolatban:


1. Ha nem motivációs trénerek lennének, vajon a hétköznapi életben ugyanolyan sikeresek lennének a munkájukban, alkalmazva az általuk ismételt sokszor közhelyes szlogeneket? Vagy csak bejött nekik ez a trénerkedés, mert van rá igény, ezt meglovagolják, és tulajdonképpen másokból élnek meg?


2. Sok tréner úgy mutatkozik be, hogy munkásosztály családból származik, milyen rossz volt a gyerekkora, Szabó Péter pl. még hajléktalan is volt, most pedig milliókat keresnek. De mégis, érdekelne sokkal részletesebben, hogy HOGYAN küzdötték fel magukat a közel nulláról, vagy éppen a mínuszról? Ha megnézzük, Szabó Pétert felkarolta a média, miután állítólag egy-két barát megsegítette. Tehát kell a self-made manséghez egy jó háttér, ami ráállít a pályára, nem? Ha ez nincs meg, lehet, éppen Szabó P. is kukázna (nem bántom, csak reálisan gondolkozom). Honnan lett olyan ruhája, amivel elmehet olyan helyre, ahol munkába állhat, stb.? Megint ugye a külső segítség nagyban befolyásoló tényező.


4. Sok motivációs tréner amerikai vagy ausztrál (angolszász területről való). Ezt sokan figyelmen kívül hagyják a könyveik olvasásánál, ugyanis más környezetben élnek a könyv szerzői, és egy egészen más környezet (kulturális, oktatási, politikai, jogi, stb.) vesz körül minket, magyarokat pl. Ami működik amerikai rendszerben, kisebb eséllyel működik itthoni rendszerben.


4. Elhangzott egy kérdés konkrétan Szabó Péterről is, hogy mit gondolunk róla. Nos, ez csak az én személyes véleményem elolvasva sok könyvét Brian Tracy-nek, majd egy-két könyvét Szabó Péternek is. Szabó könyvét olvasva SEMMI újat nem tanultam. Ugyanis azok olyanok, mintha Brian Tracy technikáit, tanácsait írná le magyar nyelven. Néha egy-egy történetet átír, de azokat sem olyan szinten, hogy aki már ismeri Brian Tracy könyveit, ne ismerné fel benne az ő gondolatait.

Szabó - véleményem szerint - Brian Tracy-t utánozza egytől egyig. Akkor már érdemesebb a gondolatok eredeti gazdájától olvasni, nem?


Hirtelen ezeket jutottak eszembe, hogy leírjam. Kíváncsi lennék mások meglátására is a dolgokkal kapcsolatban.


Persze, nem azt mondom, hogy szó szerint ki kell dobni a könyveiket, vagy el kell utasítani. Hanem azt, hogy kritikus gondolkozással kell olvasni azokat. A kritikus gondolkozás és előítélet persze nem azonos. :) "


Forrás:

http://www.gyakorikerdesek.hu/uzlet-es-penzugyek__egyeb-kerd.. - #10-es hozzászólás.

2016. febr. 29. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Gépágyu válasza:
39%
tökéletesen igy voltam vele én is az egyik túl amerikás a másik meg nem az én világom. Nekem Sebők Péter segített sokat +az értékesítői munkámban meg a család szervezésében is. liveconsulting .hu persze a www kell elé -) Általában tud időpontot adni , legtöbbször szombati nap ami szabadabb nála, nálam pár éve legalább is igy volt a mai napig tartom vele a kapcsolatot. Jó fej :-)
2016. okt. 20. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
83%
Van egy olyan érzésem, hogy valami MLM cégnél.
2016. okt. 28. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
82%
hazudik a fickó össze-vissza, sosem volt hajkéktalan sem. szimpla átverés. parasztvakítás, de péterünk jól él a hülyékből.
2016. dec. 19. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
84%
A 101 Sikerakadémia nevű MLM-céget építette, ami egy kitalált karakter, Magyar Róbert (egy statiszta alakította) fiktív tőzsdei tudását adta tovább a csatlakozóknak. Én ott találkoztam vele, kb. tíz éve, akkor jött haza Amerikából, és már akkor sok pénze volt.
2017. máj. 24. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
81%
Azután a 101 Sikerakadémiát lecserélte az Online Sikerakadémiára.
2017. máj. 24. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
81%
Akkoriban is Péter néven szerepelt, de még nem Szabó volt.
2017. máj. 24. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
100%

A Providentnél dolgozott, Kelet-Magyarországi vezető volt. Az ezzel kapcsolatos cikkeket törölték, de szerencsére itt meg lettek őrizve az utókor számára:


[link]

[link]


A Válasz cikke is érdekes, ott az MLM-es múlt is meg van említve:


[link]


Tehát Provident, MLM. Egy igazi szélhámos.

2019. máj. 7. 05:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!