Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hazaköltözés Magyarországra?

Hazaköltözés Magyarországra?

Figyelt kérdés
Sziasztok.Előre közölném, hogy nem akarok bibliát írni a dologból, ha valaki esetleg úgy tudna/szeretne segíteni, az felveheti velem a kapcsolatot. Nos a dolog az lenne, hogy 18 éves fiú vagyok. Édesanyámmal kiköltöztem Németországban a jobb jövő érdekében... Kiköltözésem óta eltelt 1 év, iskolába rendesen jártam elvégeztem ezt az egy évet, jó bizonyítvánnyal. Nem akarok mindent leírni mert iszonyat sok lenne a lényeg az,hogy Anyum nem tudja, de én iszonyatosan hazaakarok költözni Magyarországra. Nekem Magyarország a hazám, az is marad Örökre, nem tudom elképzelni magam hosszabb távon itt. A barátaim hiányoznak, apum, a bátyjáim mindenki. És nagyon sok más is van a dologban, csak nem szeretném, hogy esetleg "megismerjen" valaki... A lényeg az,hogy lenne hova visszamennem, tehát ugye Édesapámékhoz, csak az iskolázás lenne probléma... Szerintetek hogyan lenne érdemes csinálnom ?? Annyit kellene tudni, hogy "nagyon" jó tanuló vagyok, tehát 4 es átlag, de inkább 4,5. Esetleg végezzek valami könnyedebb munkát, és mellette járjak esti suliba, vagy hogy érné meg... ? Előre is nagyon köszönöm a segítségeteket, és sajnálom ha hosszú lett.. Az olyan válaszokat, hogy minek volt értelme kimenni kérlek mellőzzük, ezeket maximum privátban. További kellemes napot.

2016. márc. 1. 19:09
 1/10 anonim válasza:
60%

"jó tanuló vagyok, tehát 4 es átlag, de inkább 4,5."


Ez az átlag Nemetorszagban, minden, de nem jo.


18 eves vagy, felnött. Oda mész ahova akarsz.

En 18 eves voltam, mikor Nemetorszagba jöttem. Egyedül.

Ennek mar 31 éve.


Most anyad szoknyajan logsz, Magyarorszagon meg apad terhere lennel.

Allj a sajad labadra.

Albi - egyetem - munkahely. Aztan hajra!

2016. márc. 1. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Te döntésed, nem tudom miért probléma a suli, ott tanulsz és azt amit akarsz. Nincs ebben semmi, hogy itt akarsz inkább élni, a szüleid megértik majd. De nekem az a sejtésem, hogy anyukád nem akar elengedni és meg akarsz szökni? Ha nem jól gondolom, akkor elnézést.
2016. márc. 1. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Mármint magyarban 4, 4,5ös az átlagom itt kint 1,5ös a bizonyítványom. Második válaszoló pedíg nem, Anyum megértené 100%, valószinű ő is hazaköltözne akkor.. Talán azért nem "merem"neki még elmondani, mert félek rosszul reagálna rá, de összeségében nem ő a probléma, érzem, ő is hazavágyik sokszor.
2016. márc. 1. 21:14
 4/10 anonim ***** válasza:
Akkor rá kell állni a költözésre, de ha előbb mindent rendeztek, anyáddal, apáddal, elintézni, hogy hol tanulj stb.
2016. márc. 1. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:
32%
abszolút rossz az elképzelés, minek mennél haza, ez nagy butaság lenne, szerintem korodhoz képest nagyon éretlen vagy
2016. márc. 2. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Tisztában vagy vele hogy mi folyik ebben az országban? Totális diktatúrát épít az Orbán! Majd egy nap arra ébred sok magyar hogy le vannak zárva a határok hogy senki se tudjon nyugatra menni. Így is 600 ezer magyar van már külföldön! 1990 előtt már volt egy vasfüggöny szóval nem elképzelhetetlen hogy még egy épüljön az új nyugat és kelet között! Olvass híreket Magyarországgal kapcsolatban és átlátod mekkora nagy probléma van itt!
2016. márc. 3. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Sok magyar gürizik, hogy olyan lehetősége legyen, mint neked. Erre te nem akarsz élni ezzel a lehetőséggel tovább. Oké, honvágyad van, de sarkalatos példával leírom mit akarsz: lenne lehetőséged egy jobb élet reményére, erre hazaakarsz jönni egy olyan országba, ahol a közmunka és szalag várna csak. Ne légy naiv, hogy majd érettségizel és diplomát szerzel, akkor jól élsz majd. Nem élnek azok se olyan húdenagyonjól. Azzal sincs már olyan nagy jövőd, mert azoknál is egyre nagyobb protekció kell. Oké, szar, hisz évekig ide kötött minden. Itt vannak a barátaid, családod, stb. Első évben mindenki így van, ez egy ilyen mélypont, ami mindenkinél van.

Ahogy írtam ne légy hülye, inkább élj a lehetőséggel, hogy megadatik a németországi élet neked. Keress új barátokat, járj el szórakozni, stb. Ezerszer jobban jársz, mert hiába Magyarország a hazád, ha itthon nem tudsz megélni lassan semmiből se. A leendő gyerekeidnek meg te se akarhatsz ilyen jövőt.

2016. márc. 3. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
100%

Szia, el sem tudom mondani hogy mennyire értek egyet. Szintén 18 éves fiú vagyok, de én angliában élek 9 éve, és most jött el az a pont amikor nagyon meg gondoltam hogy mit is keresek itt ? Nincsenek 'rendes' barátaim magyarországon, csak nagy szülők... de abszolút én is úgy lettem vele mint te ^^. Sokan itt sírnak hogy milyen rossz Magyarország és stb.... én nekik személyesen csak annyit mondanék hogy senki nem tart titeket vissza attól hogy el menjetek lehet hogy nem a leges legjobb ország ez tény, de nekem viszont a leg jobb. Ezzel monda szerintem nyugotan vágj neki és hajrá én is ezt csinálom pár honap múlva még ha a saját anyukám sem akar velem jönni. Azt hozzá teszem hogy beszélj a szülőkel, szerintem a munka a suli mellet is jó ötlet, mert így megtudsz majd magadnak venni amit szertnél, de nem lesz bűn érzeted ha például beszálsz a rezsibe... érted. További szép napot /estét. /priv


(Elnézést a helyesírási hibákért ha találtok.) :)

2016. márc. 18. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
0%

,,angliában élek 9 éve"

Gondolom a 9 ével ezelőtti Magyarországra emlékszel. Na, az lehet szép és jó volt, de 9 éve volt, már közel se olyan, mint akkor. Nyugodtan hazajöhetsz, de arra készülj fel, hogy alig fogsz tudni megélni.

2016. márc. 18. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
33%

Szánj még rá négy évet, amíg elvégzel egy németországi egyetemet, valamint egy kicsit jobban rálátsz a világra, meg főleg a magyar helyzetre, -- és nem csak a hivatalos kormánypropagandából tájékozódsz.

Ha majd egyetem végeztével, egy értékes diplomával a kezedben még mindig hazavágysz, hátttt... lelked rajta. De én azt mondom, ezt a döntést ne nagyon kapkodd el, amíg ilyen lehetőségeid vannak.

2016. márc. 18. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!