Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Szerintetek malyik a leghatéko...

Szerintetek malyik a leghatékonyabb önvedélmi eszköz?

Figyelt kérdés

Mára már elég nagy a választék: boxer, gázpisztoly, gázspray, vipera, kés egyéb marok ütőfegyverek (taktikai toll, kobutan), én most a ti véleményetekre lennék kiváncsi.

Amit nézzetek: -KKVE-e?

-méret?

- Mennyire sértem meg vele a támadót?

-elérhetőség?

- mennyire nehéz használni?

Csak meggondolt, komoly válaszok érdekelnek!

Aki ír, kérem INDOKOT is írjon.

A válaszokat előre is koöszönöm!



2016. márc. 3. 18:53
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
35%
PV spray kutya részeg ellen is hasznos , rejthető , csendes nem kell gyakorolni . Gázstukker engedéllyel hordható , kell tesztelni és hatásosabb . Írok pár tippet ha érdekel privátba . Aki gyakorlott az jól bánik a többi taktikai eszközzel is .
2016. márc. 3. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
63%

A futás.

Bár nem eszköz, hanem módszer.


100%-ig hatékony önvédelmi eszköz nincs. Egy váratlan támadás ellen eszközzel nem tudsz védekezni, mert idő kell annak elővételéhez, és az alatt mér ki is csinálhatnak.

Ráadásul sok eszköz csak rengeteg gyakorlás után hatásos - és lehet hogy a támadó a saját eszközével öli meg az eszköz használatában járatlan áldozatot.


Amit felsoroltál, az szinte mind KKVE.

Csak a gázsprayek bizonyos típusa nem azok - de azok annyit is érnek, ráadásul zárt helyen ugyanúgy hatnak a használóra is.

2016. márc. 3. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
55%
Zárt térben pl liftben más ha teli képébe fújnak valakinek vagy kicsit később szagol bele a használó .
2016. márc. 3. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
87%

Én sok mindent kipróbáltam, szerintem egy jó paprikasprét, és egy teleszkópos botot érdemes hordani.

A viperánál fontos, hogy jó minőségű legyen, ne kínai piacos sz.r.

2016. márc. 4. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
19%

"és egy teleszkópos botot érdemes hordani. "

Miért is? Mert törvénysértő, vagy hogy azzal verjen agyon a támadó, mire kiszerencsétlenkeded a tokjából?

2016. márc. 4. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
6%

PV vagy CR spray.


Olcsó,gyors,csendes,leállítja a legnagyobb kancigut is.

És nincs regisztrálva a sünöknél.

2016. márc. 4. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

5-ös:

Ugyanannyira "törvénysértő" (=szabálysértés), mint egy paprikaspray.


"vagy hogy azzal verjen agyon a támadó, mire kiszerencsétlenkeded a tokjából?"


Ez bármilyen önvédelmi eszközre igaz; minek hordod, hogy azzal intézzen el a támadó..? :-D

Kis gyakorlással villámgyorsan előrántható, kicsapható.

2016. márc. 4. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim válasza:
100%
A spray jó ötlet, könnyen hordható, hatásos. Ajánlom még a marokbotot, illetve valamilyen harcművészet/küzdősport folytatását!
2016. márc. 5. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

Nekem egy ötlövetű gázpisztolyom van paprika töltényre töltve, ami olyan kicsi és könnyű, hogy akár nyáron is hordom póló alatt.


Ez mellé még általában 1-2 darab paprika gázspray is van nálam. Mert ha nem olyan durva szitu, hogy lövöldözni akarnék, akkor elég lehet egy gázspray is.


Ezek azért jók, mert maradandó sérülést nem okoznak, viszont megvakítják a támadót sokszor még fél órára is. Addig meg olyan messzire menekülhetsz, hogy akár haza is mehetsz a támadás után. Ez mellé még olcsóak is. Egy gázspray 1500-2500 forint, az én pisztolyom pedig 22 ezer forint volt.


Ezek még azért jók, mert nem kell túl közel menni a támadóhoz. Boxer, vipera, kés, kobutan, stb. Ezek azért rosszabbak, mert olyan távolságra kell menni a támadóhoz, ahol ő is sokkal könnyebben megüthet téged. De pisztollyal és spray-jel pedig akár 2-3 méterről is védekezhetsz, nem kell úgy menned hogy ő is megüthessen.


Ezért ezek a legjobbak szerintem.

2016. márc. 10. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2016. márc. 11. 17:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!