Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Felmondást követően, kötlezhet...

Felmondást követően, kötlezhet a munkáltató hogy hétvégén dolgozzam?

Figyelt kérdés
A főnököm elég zsugori egy ember. Nem hajlandó normálisan fizetni a hétvégi munkát, órabért nem akar emelni és ezt meguntam ezért úgy határoztam felmondok. Ha felmondok akkor kötelezhet arra hogy hétvégén dolgozzak? 3,5hónap után mennyi a felmondási idő ugyan úgy 30 nap?

2016. márc. 6. 17:37
 1/10 anonim ***** válasza:
Nem tudom mit dolgozol, mennyi fizuért, de majd' mindenhol ez van . Én dolgoztam olyan helyen ahol pl. a szombatért semmi plusz nem járt, csak és kizárólag a vasárnapot fizették . Ahol meg fizették a szombatot is, ott meg az összes levonás elvitt szinte mindent xd . Több bizivel, szakmában . Nettó 85-90-nél több soha nem ütötte a markomat.
2016. márc. 7. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

[link]


Ha mindenképp jönni akarsz, egy tipp, fent .


1-es voltam .

2016. márc. 7. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Elég annyi hogy elég kemény fizikai munkát, annyira hogy volt amikor aluni nem tudtam kézfájdalom és zsibbadás miatt. A leghúzósabb hónapban 250+ munkaórám volt ahol nem volt ritka a 12óra + munkaidő. A fizetés nem haladta meg a 150eFt ot és jóformán majdnem minden nap dolgoztam. Ő semmit nem fizet és még ünnepnapon is dolgoztat. Ebből elegem lett nem vágom taccsra az egészségemet... Amúgy ha 6 órába vagyok bejelentve akkor a felmondást követően csak 6 órát kell ledolgoznom?
2016. márc. 8. 20:34
 4/10 anonim ***** válasza:

Ha 6 órás vagy, és nem munkaidőkeretben dolgoztok, akkor csak napi 6 órát kell dolgoznod, + ha elrendelnek rendkívüli munkavégzést (túlórát), akkor még azt is.

Az elrendelésnek meghatározott módja és határideje van pontosan azért, hogy a dolgozó a magánéletét is hozzá tudja rendelni időben.


Én azt látom, hogy szabályellenes a foglalkoztatásod, és a munkád bérezése. Jól teszed, ha mész, ilyen helyen sok jóra ne számítsál.


A felmondási idő alapból 30 naptári nap, ha nem ír mást elő a szerződésed, vagy a cégnél a kollektív szerződés. ..

2016. márc. 11. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Úgy van írva a sz-ben hogy min 4, max 12 óra a munkaidő.
2016. márc. 11. 19:26
 6/10 anonim ***** válasza:

A szerződésben a törvényben előírtakat említette meg.

Nem ez volt a kérdés. Az a kérdés, hogy milyen munkarendben foglalkoztatnak? Munkaidőkeretben?

Végül is teljesen mindegy, hiszen túlórát bármikor elrendelhet a munkáltató. A felmondási idő csak annyit jelent, hogy ezt az időt kapja meg Tőled a munkáltató, hogy "beszerezzen" egy másik dolgozót helyetted, vagy betanítson valaki mást helyetted. Attól még minden ugyanúgy működhet, mint előtte. Tehát lehetsz beteg is, szabadságon is, túlóra is lehet, stb.

2016. márc. 12. 05:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Tehát ha felmondok akkor nem csak azt a 6 órát kell ledolgoznom 30 napon keresztül amire be vagyok jelentve hanem túlórát is. Mi van ha nem dolgozom le. Új embert meghiába keres, emgem sem csak abban a munkakörben dolgoztat mint amire be vagyok jelente hanem sok másban. Engem sem tanított be senki..
2016. márc. 14. 16:36
 8/10 A kérdező kommentje:
És ha ő nem mondja hogy túlórát kell dolgoznom, és én megfogom és hazamegyek ha letelt a 6 óra munka akkor annak milyen következménye lehet?
2016. márc. 14. 16:38
 9/10 anonim ***** válasza:

Nem tudom, hogy Te mit csinálsz ilyen esetben, de nekem nem kérdés a kérdés. Lejárt a munkaidőm, megyek haza...

Ha túlórázni kell, akkor a törvényben előírt határidőben szóljon. Ha azonnal kellene, akkor pedig vegye tudomásul, hogy vagy meg tudom oldani (és akarom is), vagy nem.

Jogilag következménye nem lehet, ilyen indokkal nem rúghat ki!

"Azonnal" maradni csak akkor kötelező, ha életet, vagyont kell menteni.

2016. márc. 15. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Ha valóban így van, ahogy leírtad, alapos okod lehet rendkívülire is. Akkor egy percet sem kell tovább dolgoznod.
2016. ápr. 6. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!