Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Opel astra H 1.6 (105LE)...

Cs Norbii kérdése:

Opel astra H 1.6 (105LE) eszi-e az olajat gyarilag?

Figyelt kérdés
Most akarom lecserelni a kocsimat fajdalmas szivvel :/ nagyon tetszenek a 2004-es evjaratu H-s astrak de szeretnem elotte megtudni, hogy ezek a tipusok eszik-e gyarilag az olajat? Ha igen mennyit? Es, hogy van-e valami rossz tipushibaja? ha igen akkor mi? Tapasztalatokat es segitsegeket kerek :) Koszonom elore is a valaszokat!

2016. márc. 6. 20:05
 1/4 Nadon Fidel válasza:

Kedves Norbi!


Nem tudom miért kaptam ezt a kérdést, de megpróbálok korrektül válaszolni. Azt gondolom ez Opeléknél nem hiba, hanem szolgáltatás! :) :(( Meg nem erősített, fél füllel hallott infó alapján. Persze ez nem pótolja a hibafeltárást. Próbáltam a Népítéleten tájékozódni, de annyi kiváló vélemény olvastam, mintha pl Toyotáról írtak volna. Sok széthulló Opellel találkoztam, annak ellenére, hogy kerülöm a márkát. H szériánál is megfigyeltem rommá hulló váltót, állítólag örökéletű vezérműláncot, ami hamar csereéretté vált.


Ám itt hasznos általános tanácsok olvashatóak. Esetleg ide írhatsz is. [link]


Az autó életkorából adódóan a szimmeringek már megkeményedhettek. Ez pedig a szelepszáraknál az égéstérbe ereszti az olajat, ami kékes kipufogógázt eredményez (hasonlóan a kopott motorhoz), idővel elpusztítja a katalizátort is! Nézd meg a füstöt és a kipufogó végét, olajos? Főtengely-szimmeringek hibája olajfoltok formájában látszik az aszfalton és a motor alján. Esetleg felforralt motor is rossz hatással lehet a szimmeringekre. Nem volt 40 fokban lakókocsi vontatás 6 emberrel légkondival padlógázzal? Van egyáltalán benne vízhőfokmérő? A kartergázcső lehúzását nem merem ajánlani kellő ismeret hiányában. Remélem lesz olyan sorstársad, aki részletesebb infóval tud szolgálni!


Szerencse fel!

Jótanács! Autót mindig karbantartani kell, ha van minimális technikai érzéked (pl legóztál az oviban, vagy játszottál Märklin építőkészlettel), akkor képezd magad a témában, úgy olcsóbb szokott lenni. :(

2016. márc. 7. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Koszonom a hasznos valaszt :) en is a nepiteletetek olvastam es sok biztatot hallottam errol a tipusrol de rosszakat is :/ nekem jelenleg egy 97-es B- vectram van..2000 16V...megvagyok vele elegedve csak az zavar benne, hogy csipegeti az olajat...persze ezek allitolag igy jottek ki a szalonbol anno...nemlehet megszuntetni...en most egy olyan kocsit szeretnek aminek nincs ilyen "tipus hibaja" :) kulfoldre jarok es egy fiatalabb de nem tul draga kocsit szeretnek vasarolni :) ezert is erdekel minnel tobb dolog errol a tipusrol.
2016. márc. 7. 20:11
 3/4 DobosTibor válasza:

Helló Norbi! Lassan 2 éve gyűröm Z16xer H Astrám, 2 x cseréltem olajat, de nem tapasztaltam olajfogyást. 220000 km van benne, apróságoktól eltekintve nincs vele baj. Szerintem attól is függ, ki hogyan használja-használta, mennyire vigyáz rá. Az eddigi autóim mindíg meghálálták a törődést.

Remélem segítettem.

Üdv, Tibi

2016. márc. 7. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Koszonom Tibi a valaszt! Igen segitettel :)

Elegge kecsegteto az amit irtal :) de az Z16xer az mit jelent? Neked hanyas evjaratu a kocsid es az 1.6-os 105LE-s motor van benne? :) meg pl. mik azok az aprosagok amiktol te eltekintesz?

Amugy igen halasak ha torodunk velunk. En nagyon odafigyelek minden aprosagra :)

Elore is bocsanat ha kicsit tul kerdezo tipus vagyok de tenyleg mindenre jo lenne valaszt kapni mielot esetleg hozok egy rossz dontest :)

2016. márc. 7. 21:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!