Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Aliexpress DHL adó, vám?

Aliexpress DHL adó, vám?

Figyelt kérdés

hali, szeretnék rendelni más nevére egy 47.000ft-os telefont a DHL futárszolgálattal.


Most akkor neki kell fizetnie a vámot? Mindenképp vámoltatni fogják? Mivan ha az eladót megkérem,hogy írja rá valami nagyon olcsó cucc?

Van valami más ötlet tapasztalat,hogy átjöjjön?

Volt olyan,akinek átjött a DHL-el vám nélkül?



2016. márc. 7. 18:57
 1/5 anonim ***** válasza:

A DHL Kína és az európai központ között szállít. Onnantól kezdve a központ postája majd a magyar posta fogja kézbesíteni, az országba érkezéskor pedig minden termék vámvizsgálat alá esik. Ha úgy gondolják, hogy az meghaladja a határértéket (45 és 150 euró közötti), akkor kell 27% áfát fizetned. Ha meghaladja a 150 eurót (~46,500 forint) akkor még jön rá 2,5% vám.


Nem kiszámítható hogy mely csomagok akadnak fenn a vámon és melyek nem. Ha fennakad, neked számlával kell bizonyítanod hogy a kínai "nagyon olcsó" telefon mennyibe is került, mert a vámon sem hülyék és tisztában vannak azzal hogy a kínaiak eleve mindent olcsóbbnak írnak a valós értéknél vagy ajándékként. Miután igazoltad a való vételi árat, akkor választhatsz hogy a posta bonyolítsa a vámellenőrzést még plusz 2000 forint eljárási díjért, vagy pedig a NAV csinálja amiért a posta ugyanúgy 1500 forint kézbesítési díjat számol fel. Ha a postát választod akkor a csomag átvételekor fizeted: 27% áfa, + 2,5% vám ha van + 2000 forint eljárási díj, és ennek fejében kapod kézhez a telefont.



Saját tapasztalat: rendeltem egy telefont, simán átjött. Majd rendeltem még kettőt és nem jött át. Viszont: ha normális az eladó és kötsz csomagbiztosítást akkor jó fejek lesznek veled. 12 ezer forintot kellett pluszban fizetnem, nyitottam egy panaszt az eladónál mellékelve a bizonylatot, és az időközbeni forinterősödés miatt visszautaltak nekem 13000 forintot, tehát az eladó átvállalta a vámköltségeket és mindent.

2016. márc. 7. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod.:(

Hülye Magyarország véletlenül se legyen könnyebb az embereknek.

2016. márc. 7. 19:52
 3/5 anonim ***** válasza:
Azert annyiban modosítanám az elso hozzászolo kommentjet,hogy ha DHL postával rendeled,akkor nem a magyar posta fogja kiszállítani,hanem a DHL futárszolgalat. Ok fogjak a vámot is intézni. Tuti kell erte fizetni,mivel hiaba írja ra a kinai,hogy ajandék,olcsó stb..nem szamít..szamlaval, bankszamlával kell igazolnod. Viszont,ha kinai postaval kéred a szallítást,akkor a magyar posta fogja kiszallítani es valoszínű atcsuszik a vámon. Viszont 3 hét m8g ideér, hosszabb a szállítas. Barátnőmék 2 db telefont vettek alin, mindegyik atcsúszott a vamon. En multkor telefon kijelzőt rendeltem. Egyszer DHL postával,amire kellett vámot fizetnem, egyszer kinai postaval, ott nem kellett..
2016. márc. 8. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 _Jessy_ válasza:
100%
Hagyományos postával esélyesebb, hogy átcsúszik, DHL-el szinte biztos, hogy belenéznek és akkor fizetni kell.
2016. márc. 10. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!❤

Ment a zöld kéz mindenkinek.


Amúgy postás úton már rendeltem én is telót ideért mind, meg általában van ami 10 nap alatt itt volt, szóval nem olyan vészes, de ez egyszerűbbnek tűnt.:)

2016. márc. 12. 14:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!