Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Íjat szeretnék készíteni de...

Gergő_42 kérdése:

Íjat szeretnék készíteni de nem találok hozzá faanyagot tudnátok ajánlani?

Figyelt kérdés

2016. márc. 7. 21:55
 1/5 anonim ***** válasza:
Google?
2016. márc. 8. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:

Mogyorofa az eleg hajlekony,nekem is abbol volt kisebb koromban.

A nyíl pedig nàdbol. Egyszeru,de jo! Probald ki!

2016. márc. 19. 03:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
Ez így elég nehéz lesz és nem lesz nagyon hatékony, A régi íjakat Tiszafából készítették Agliában mert ott van Tiszafa és úgy hívták Long Bovv , mert az a legjobb azt nem tudom hol tudnád beszerezni én is szeretnék, de ha rám hallgatsz veszel PVC csövet egy olyat ami 4 cm es és egy olyat ami pont bele illik mindkettő végén van kitüremkedés azt levágod és kész csak egyforma h legyen! ezeket lehet venni 2m esek! és beszerzel egy léghevítőt ami nagy teljesítményű, mielőtt hozzáfogsz készíts elő 2 darab olyan 5-6 cm széles deszkadarabot 2 m es eket és pillanat szorítókat, először az egymásba rakott csövet melegítsd teljes hosszában addig , míg telj puha lesz az alsó deszkán és ekkor tedd a másik deszkát rá és addig szorítsd míg teljesen összelapul!! Természetesen közben melegítsd oldalain és csavard a szorítókat folyamatosan míg már nem mennek tovább! legalább 4 - 6 szorítót tegyél fel és előszőr mikor puha a csö ráteszed a másik deszkát és ráállsz ekkor el lapul és felrakod a szorítókat és folytatod! Mikor kihűl és megtartja az alakját fektesd az élére és ahol a közepét szeretnéd ahol kifut a vessző kb 30 cm hosszan újra lapítsd össze melegítés után de csak azt a részét melegítsd és pont akkora deszkát tegyél rá, hogy 15 15 cm legyen a középpontól természetesen mikor élére állítod ki kell támasztani ne bírjon eldőlni és csak ott lapuljon ahol szeretnéd és most azt a részt préseld össze, Ekkor amit fogni fogsz merőleges kell legyen a az ellapított részre .Mikor ez kész ahol fogod oda ragassz fel valamit úgy hogy a vesszőt megtartsa és kényelmesen tudd fogni akár fát akár pvct bármit csak rőgzitve legyen akár rag szallaggal úgy hogy a vessző kényelmesen üljön rajta az legyen a közép pnt alul fogod ! Ez után a végeit kb 20 cm hosszan melegítsd fel újra és amerre akarsz lőni vele hajlítsd meg hogy szép íve legyen egyformán a két végét. mikor kész a két végére fúrj lukat amin a "" legjobb a körfont zsinór"" átmegy és a hurkot akaszd a végére úgy hogy kapj egy szép ívet és úgy nézzen ki mintha fából lenne . Azért kell a végeit arra hajtani mert lövésnél a két végén az ideg ütközik a vázzal és erősebb lesz a lövés. A nyílvesszőt készítsd bútor tiplinek nevezett fából amit lehet kapni akár 2 méteresben és vágd vagy vágasd 3 egyforma darabra Kb. 83 cm er és kihegyezed hogy rátedd a hegyet vagy vegyél vadász boltban mert hegyet is ott vehetsz és nyíl véget is így a legolcsóbb ha befogod fúrógépbe csiszoló papírral a kezedben átforgatod szép sima lesz szárnyat ne vegyél mert bonyolult felrakni a hegyet ragasztóval rögzítsd a véget is és szárnyat tudsz csinálni van az a széles ragasztó szalag amit ha szemben a vesszőre ragasztasz megvan két szárny és ha még akarsz harmadikat negyediket akkor azt úgy rögzíted hogy szemben össze ragasztod és a végét nem ragasztod össze hanem a vesszőn rögzíted merőlegesen az előzőleg felragasztottra és utána ollóval mindet szép egyformára kialakítod és bevagdosod h könnyen hajolhassanak mintha toll lenne !! Remélem értetted az egészet Ha így csinálod örömet fog okozni és elég erős lesz! nem kell erősebb és a vesszők a 2 m es darabból kb 83 cm es re vágd és jó nyilazást!! A másik megoldás ha kérsz valakitől használt sí futó lécet nekem is van olyan is nagyon erős és ne vágd szét csak a végeit alakítsd egyformára és a végénél fúrd ki h átférjen a hurok. A közepére helyezz egy olyan fát ami keményfa és kényelmes legyen a fogása csavarral rögzítsd és alakíts ki a közepén a vesszőnek a kifutáshoz szükséges helyet és ha ügyes vagy akkor ragaszthatsz rá kis múa. lapkát az oldalára ami megfogja a vesszőt a kilövő helyen nehogy a lövés előtt kiforduljon de úgy hogy a vesszőt ne akadályozza és a nyíl vesszőn a toll szépen elhajlik és mikor kilőtted vissza áll ! De ez nagyon erős lesz! A húrra tegyél fel egy vesszőt fogj egy filc tollat jelöld be a húron a vessző vége alatt és valamilyen erősebb fonallal csinálj rá lefelé bandázst így mindig ugyan oda kerül a vessző és a bandázs legyen vastagabb és nem engedi a vesszőt mozogni és a kezedet sem bántja a húr!! Na jó nyilazást ! Ha ügyes vagy a pvc -t megcsinálhatod szétszedhető formában de ezt majd máskor ! Üdv :Attila ui: a vesszőket ha elkészültek fesd be lazúr festékkel!! ez a legjobb és sok vesszőre elég egy 1/2 liter, vagy olyan anyaggal hogy ne szívja fel a vizet vagy gyertyával bekened, a viasszal Ha kérdésed lenne megpróbálok segíteni
2016. márc. 19. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!!
2016. márc. 31. 19:49
 5/5 A kérdező kommentje:

Végül találtam hozzá faanyagot(meggyfát), széthasítottam utána gőzöléssel alakra formáztam(a forma tartót előre elkészítettem) faragtam bükkfából egy középrészt és ráerősítettem a két szarvat. Nyilak terén a bolti mellett döntöttem.

(megfelelő alapanyagból és szerszámokkal nagyon jó íjat lehet barkácsolni. :D

2016. márc. 31. 19:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!