Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ti hogy vagytok ezzel? (Bővebb...

Ti hogy vagytok ezzel? (Bővebben. )

Figyelt kérdés

22 éves egyetemista lány vagyok aki egy franchise kávézóban dolgozik heti 20-25 órában, mint diák.

Értelmiségi, jómódú családból származom, azért vállaltam munkát- immár fél éve, hogy ha egyszer kezembe kerül a diploma; amit remélhetőleg turizmus és vendéglátás szakon szerzek- majd mondhassam, hogy rendelkezek munkatapasztalattal. Másrészt a munka nemesít, örülök, hogy nem kell 100%-ban a szüleimre támaszkodni, szeretem és igyekszem a lehető legjobban helytállni.

Persze az otthoniak kevésbé támogatják, szerintük nem kellene, mert a tanulás rovására megy és egyébként sem vagyok rászorulva. Tény, mi tény. (egyébként nem romlottak az eredményeim)


Figyelem az embereket..., s az szúrt szemet, hogy lenéznek.

Ma az egyik vásárlóval csevegésbe elegyedtem, majd véletlenül említettem, hogy "igen, az egyetemen is vizsgaidőszakban..."- teljesen leesett az álla. Hogy én tanulok, egyetemen, tényleg?


Nos; a kérdés:

Ti, akik California/Costa/Starbucks/McCafe/KFC/McD... stb helyen fogyasztotok- arra gondolok, hogy az, aki a rendeléseteket felvette, hogy tanulatlan, egyszerű? Vagy miként néztek ezekre az emberekre?

Érdemben nem izgat, de azért az foglalkoztat, hogy mennyire vagyunk lesajnálva, miként néznek az emberek ránk, diákmunkásokra.



2016. márc. 17. 00:51
1 2 3
 11/26 A kérdező kommentje:

Valóban? Miért is illetsz ezen jelzőkkel? Azt gondolom semmi erre utalót nem írtam; csupán érdeklődve feltettem egy kérdést, s alátámasztottam az okát.

Mindenesetre szomorú, hogy léteznek emberek, akiknek hobbijuk ezen platformon való névtelen beszólogatás, bántás. Szomorúvá tettél, szomorkodom miattad :(

2016. márc. 17. 17:18
 12/26 anonim ***** válasza:

Amíg Magyarországon a mostani gazdasági viszonyokban élünk, megszokhatod a gyűlöletet az emberektől...

Természetes jelenség. Ebben az országban nem csak pénzösszegbeli különbségek vannak gazdag és szegény között, hanem jóval inkább élhető vs élhetetlen körülmények. Ne csodálkozz, hogy megkérdőjeleznek és kötekednek veled majd a jövőben, mivel azt akarják érzékeltetni veled, hogy ők sem kevesebbek, mint te, mégis teljesen máshogy éltek... (és ebben igazuk van)

Persze abba meg nincs igazuk, hogy áttaposnak az érzelmeiden emiatt, végül is nem te tehetsz erről. De érzelmi kitörések mindig is lesznek ezen okok miatt...

2016. márc. 17. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:

Mit kellene csinálniuk a vevőknek csak azért, mert te jómódú értelmiségi családból származol? Talán hajlongjanak meg előtted, miközben te nagy kegyesen átnyújtod nekik a kávét?


Egyébként szerintem senkit sem kéne lenézni az állása miatt, egy kávéházban dolgozni is tisztességes munka. Csak az a baj, hogy szerinted te különb vagy amiatt, mert jómódú a családod, és mert egy (kamu)szakon tanulsz, és emiatt nem kellene téged lenézni. Nem ez nem így van. A tisztességes munkavállalót nem szabad lenézni! És nem azért mert ilyen-olyan családból való, vagy mert ő amúgy okosabb, mert itt meg ott tanul, hanem egyszerűen azért, mert ő is ember. Csak erre próbáltam rávilágítani a válaszaimmal, ezek szerint sikertelenül.

2016. márc. 17. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 A kérdező kommentje:

Nézd, a világon senki sem írta, hogy hajoljanak meg. Az értelmiségi, jómódú családot azért tartottam fontosnak leírni, mert a szüleim, felmenőim mind kemény tanulással, majd munkával keresték kenyerüket, teremtették meg az életszínvonalukat.

Természetesen én is azt a neveltetést kaptam, hogy csak a kemény munka hozza meg gyümölcsét. Mindegy, bele fogsz kötni, látom nagyon megkeseredett vagy.


Köszönöm, hogy végre, harmadjára megválaszoltad, hogy véleményed szerint senkit sem néznek le a munkája miatt. Tulajdonképpen ez az egyetlen mondatod ami helytálló a VÁLASZADÓ szerepkörödben ennél a posztnál.


Azt pedig, hogy kamuszak- kikérem magamnak; mert egy két szakmai nyelvvizsgát igénylő gazdasági szak korántsem KAMU. Sőt, egyik sem az, mindegyik kellő energiát igényel, mindenből kell vizsgázni, tanulni, energiát belefektetni. Ha pedig az ország jelen helyzetét vesszük figyelembe- a kivándorlást -ami sajnos a generációmnak erősen meggondolandó- még mindig ELŐRÉBB LESZEK A KAMUSZAKON szerzett diplomámmal, amivel igazolni tudom azt is, hogy két nyelvet kellően jól beszélek.


Nem említem egy lapon egy orvosival vagy joggal, sőt egyikkel sem kívánom összehasonlítani.


De bizonyára az általad elvégzett vagy éppen végzés alatt álló szak nagyon hasznos és pazarul megélsz belőle- ha már ennyire személyeskedünk, így nyilvánosan- kérlek oszd már meg velünk, hogy mivel is foglalkozol, hogy ennyire tudod az észt osztani?!

2016. márc. 17. 18:05
 15/26 anonim ***** válasza:

De te még mindig nem érted és lehet, hogy sose fogod megérteni azt, hogy támogatással ezerszer könnyebb karriert építeni, mint anélkül...

Te egyetlen évet sem élhettél le az életedből, amikor dolgoztál azonban nem kaptál érte kb semmit. Valaki több tíz évet így le... Jogosan elkeseredettek emiatt és jogosan vannak kiábrándulva mindenből. Ha azt hiszed, hogy azok akik idegeskednek és igazságtalannak érzik a helyzetüket önnön hibájából kerültek olyan helyzetbe, amilyenbe vannak, nagyon el vagy tévedve... Ez egy álmese, amivel társadalmunk leplezni próbálja a gazdasági és társadalmi problémákat.

Te sosem fogod tudni milyen az, amikor tanulsz, dolgozol, megpróbálsz minden erőddel azon lenni, hogy jobb legyen, de sok évig semmit sem kapsz érte az anyagi helyzetetek miatt. Amikor kényszerből kell olyan munkahelyen dolgoznod, ahol utálatos emberek vesznek körül és ők ráadásul még a főnökeid is. Amikor emberi kapcsolataid romlásnak indulnak és nulla elismerést kapsz a környezetedtől, miközben életed folyamatosan csak a küszködésről szólt. Azt se tudod, hogy ezen folyamatok, milyen súlyos következményekkel járhatnak. Milyen kiégési és pszichés problémákkal. És ezekből sem fog téged kihúzni senki sem a két szép szemedért. Ha nincs támogatásod egyszer buksz el és nincs try again... Ezért állapodnak meg az emberek gyengébb munkahelyeken, mivel ha nem tennék lehet a sok küszködés miatt a padlóra kerülnének és nekik ott game over.

Ezt hívják mobilizációnak és a drága országunkban elég siralmas a helyzet efelől.

Egyszer kérdezte egy amcsi ismerősöm, hogy milyen sorsa lesz Magyarországon egy olyan embernek, aki szülők nélkül nő fel. Én azt válaszoltam rá valószínűleg meghal, vagy szerencsés esetbe egy gyárba fog dolgozni és küszködni a pénzéért, miközben mentálisan totál leépül. Ő csak annyit írt erre: "lol". Egy fejlettebb országban azért sokkal emberségesebbek a körülmények...

Szó mi szó, te csak ne ítélkezz mások felől, amikor fogalmad sincs ők min mennek keresztül életük során. Ha te is olyan helyzetbe születtél volna, neked sem esne jól, ha olyan dolgok miatt néznének le, amiről nem tehetsz...

2016. márc. 17. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 A kérdező kommentje:

Igazad van, sosem fogom megérteni. Ez biztos, teljesen, amit írtál az világos, köszönöm.

De nem ezt kérdeztem.

2016. márc. 17. 19:51
 17/26 A kérdező kommentje:
Mellesleg nem érzem, hogy ítélkeztem, lenéztem volna valakit. Kérlek, idézd vissza, amikor indokolatlanul bíráltam volna bárkit. Kérlek, szeretném pontosan látni.
2016. márc. 17. 19:54
 18/26 anonim ***** válasza:

"De bizonyára az általad elvégzett vagy éppen végzés alatt álló szak nagyon hasznos és pazarul megélsz belőle- ha már ennyire személyeskedünk"

Itt a példa rá, amikor magad hasonlítod olyannal szemben, akinek valószínűleg ezerszer nehezebb ugyanazt a sikert elérni, mint neked...

Ez kb olyan mint amikor egy 20 ezres procit hasonlítgatnál egy 100 ezreshez és cinikusan megjegyeznéd: Na hol a teljesítmény?

Persze ő szólt neked be először, én azt megértem, de akkor is igazságtalan és szemét húzás volt tőled...

2016. márc. 17. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 A kérdező kommentje:

Azt gondolom, hogy jogos önvédelem volt a lesajnáló, kamuszakkal dobálózás után. Kérdem én, ha egy két nyelvet igénylő közgazdász diploma kamu, akkor mi az okos.

Egyébként igazad van abban maximálisan, hogy sokkal, de sokkal- felfoghatatlanul egyszerűbb az életem, mint annak, aki nem hoz otthonról segítséget. Ezt fentebb is írtam.

De nem gondolom magam lesajnálónak és kifejezetten bánt, hogy látatlanban gőgös, nagyképű, elkényeztetett és egyéb jelzőket kapok; mert valóban nem érzem indokoltnak- hiába olvasom a válaszaimat.


Akkor játszunk kicsit nyílt kártyákkal, nem akartam, de oké:

Jómódú: kiemelte, csőrbökést eredményezett.

Dolgos család: sajnálom, sztereotípiával fogok élni: nem az a BMW s, köcsög, illegális úton szerzett- vagy idős gazdag rokon halálából anyagi javakra szert tevő család.


A kérdésem csupán annyi volt, hogy a vásárlók felfogják e sokszor, hogy a pult mögött álló ember nem egyszerű, mint az egyszeregy. Ennyi.

Nem bántás.


Ha pedig a suli után nem lesz munkám, akkor bizonyára maradok 40 órásnak a jelenlegi helyemen, csupán pozíciót váltok, s feljebb lépegetek a ranglétrán.


Nem derogál, nem nézem le.

Egyszerű kérdés volt, nem értem a sérelmet, komolyan nem.

2016. márc. 17. 20:14
 20/26 anonim ***** válasza:

Jogtalan volt a sérelmed, azonban a "deklaráljunk háborút és sértsünk vissza jogtalanul mi is" megoldásod szörnyű...

Ha leírod és megindoklod, hogy nem tartod jogosnak a beszólásokat, mint ahogy meg is tetted, az ok. Azonban te ezután még direkt belekötöttél a válaszolóba... Ez teljesen szükségtelen és hibás húzás volt tőled, bárhogy is tagadod.

2016. márc. 17. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!