Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » A vasútmodelleket kell olajozni?

A vasútmodelleket kell olajozni?

Figyelt kérdés

#vasútmodell #olajozni
2016. ápr. 4. 13:50
 1/7 anonim ***** válasza:
Igen. A termék dobozán, vagy a mellékelt útmutatójában jelölik is ezeket a helyeket, a fogaskerekek, és a tengelyek környékén. Fontos, hogy csak jó minőségű, lehetőleg modellgyártók által direkt erre a célra készített olajat, vagy zsírt használj, ezek biztos nem károsítják az alkatrészeket. Messze nem ezek a legolcsóbb kenőanyagok, de az a pár csepp ami egy mozdonyhoz elfogy a karbantartások alkalmával, bele kell férjen a budget-be. Ha esetleg beszerzési problémák lennének (bár manapság az internetes boltok világában ez rossz kifogás) jó minőségű varrógép olaj is megfelel, de mint mondtam ne ezen spórolj. Én például a mozdonyaimhoz a Tamiya "Cera Grease HG" nevű zsírját használom lehelet finom rétegben, hogy ne fröcskölődjön, és nagyon elégedett vagyok vele. Végképp felejtősek az alábbiak: WD40, motorolaj, láncolaj, kocsikenőcs, disznózsír!!!
2016. ápr. 7. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

én nekem egy zeuke tt nohabom van.

50 éves a modell. úgy vettem ,hogy nem volt hozzá doboz se semmi még útmutató sem,csak a mozdony:)

2016. ápr. 7. 12:24
 3/7 anonim ***** válasza:

Javaslom, elsőnek szedd szét darabjaira. Nem egy túlbonyolított szerkezet, de ne törj, vagy veszíts el semmit, és jegyezd meg hogy kell majd összerakni. A mozgó alkatrészeket, mint kerekek, csigás tengely, valamint a fém alkatrészeket mint áramszedő lemezkék stb, mosd és sikáld át lakkbenzinben. Ezt ne csináld túl hosszan, és sikálás után mindent alaposan öblíts le mosogatószeres, majd tiszta meleg vízben és szárítsd meg (a lakkbenzin ha lassan is, de megmarhatja a műanyagot, de a legjobb a makacs dzsuva leszedésében. A tisztítás alatt semmi kárt nem fog okozni, de ne álljanak az alkatrészek órákig benne) A festett részek mint kasztni, forgóvázmaszk, valamit a főkeret, átlátszó alkatrészek, langyos mosogatószeres vízben tisztíthatóak. A festet részeket csak puha ecsettel, vagy vattával szabad csutakolni, mert egy fogkefés dörgöléstől lepattogzódhat róluk a festék és megy az anyázás. A motorból szedd ki e szénkeféket (hosszúkás fémlemezkék alatt találod és imádnak elveszni) sűrített levegővel fújd ki a port belőle, majd pont úgy rakd vissza őket ahogy voltak.

Naszóval ez lőn eddig a tisztítás, mivel egy koszos lerakódásokkal teli gépet kár olajozgatni.

Kezdd el összerakni a gépet. Olajozni pedig a minden olyan pontot kell, ahol súrlódás lép fel. fogaskerekek, a kerék tengelyei ahol felülnek a keretre, az azokat hajtó csigás tengely, a kardánok találkozási pontjai.

AZONBAN SEMMI PANCSOLÁS!!!

A sok kenőanyag csak bajt okoz. Én egy 00-ecsettel kenegetem meg a kívánt helyeket. Az alkatrészeknek nem szabad tocsogniuk az olajban, az csak a koszt gyűjti köréjük. Bőven elég egy vékony filmréteg.

A motort tengelyeinek a végeire is kell egy parányi olaj, de itt aztán tényleg óvatosan.


Naszóval ez lőn eddig a tisztítás, mivel egy koszos lerakódásokkal teli gépet kár olajozgatni.

Kezdd el összerakni a gépet. Olajozni pedig a minden olyan pontot kell, ahol súrlódás lép fel. fogaskerekek, a kerék tengelyei ahol felülnek a keretre, az azokat hajtó csigás tengely, a kardánok találkozási pontjai.

AZONBAN SEMMI PANCSOLÁS!!!

A sok kenőanyag csak bajt okoz. Én egy 00-ecsettel kenegetem meg a kívánt helyeket. Az alkatrészeknek nem szabad tocsogniuk az olajban, az csak a koszt gyűjti köréjük. Bőven elég egy vékony filmréteg.

A motort tengelyeinek a végeire is kell egy parányi olaj, de itt aztán tényleg óvatosan.

2016. ápr. 7. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
köszi a választ:)
2016. ápr. 8. 18:34
 5/7 A kérdező kommentje:
Azt monták ,hogy fel lett ujjítva egy hónapja de úgy ,hogy teljesen szétszedték és még van egy kérdésem:milyen időközönként kell?
2016. ápr. 9. 14:56
 6/7 anonim ***** válasza:
Használat függvénye. A gépeimet kb havonta egyszer járatom meg, de mivel nincs terepasztalom, csak egy hosszabb tesztpályám, így egyáltalán nem futnak sokat, mondhatni alig. Van amelyiket már 5 éve nem szedtem szét, szóval nem kell túlzásba vinni a tisztogatást. Ha tisztán tartod a pályát, és jó minőségű olajat/zsírt használsz bírniuk kell. Akik rendszeresen működtetik a gépparkjukat talán évente végeznek rajtuk karbantartást.
2016. ápr. 18. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Az enyém minden második nap megy10 nagy kört=-O
2016. ápr. 19. 06:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!