Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hogyan tudnék úgy szabadalmazt...

Hogyan tudnék úgy szabadalmaztatni egy egyelőre kizárólag elméletben létező terméket, hogy az "lopásbiztos" legyen, és elkerüljem azokat, akik ebben vagyonokért "segítenek"?

Figyelt kérdés
Van egy találmányom, ami egyelőre elméletben létezik, nem lévén szakember az adott területen, hogy profin leírjam, vagy prototípust készítsek. Teljesen működőképes, megfelelő technikai háttérrel azonnal elkészíthető forradalmi újdonság, ami világviszonylatban eladható. Hogyan tudom úgy szabadalmaztatni, hogy később ne tudják ellopni az ötletet? Anyagi helyzetem miatt nem járható az az út, hogy hivatásos "segítőkre" bízzam a dolgot. Hogyan tudom ezt megoldani? Egyáltalán, mi legyen az első lépés?

#termék #forradalom #szabadalom #világviszonylat
2016. ápr. 6. 08:18
 1/4 anonim ***** válasza:

Szinte bármit lehet szabadalmaztatni - akár nem működő dolgot is.

De azt ugye tudod, hogy országonként kell?

Egy vagyon lesz. Csak akkor csináld, ha tényleg olyan jó.

Ja: és pontosan le kell írni hozzá. Ha ez nincs, akkor nincs szabadalom se.

2016. ápr. 6. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Olvasd el ezt:


[link]

2016. ápr. 6. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 csatrad ***** válasza:

Van egy jo es rossz hirem egyben.

A rossz, a szabadalom csak jogi alapot ad arra, hogy ha valaki ellopja az otletedet akkor nagyon jo esellyel meg tudd vedeni a birosagon, es sajna az onmagaban is egy jokora penz veszteseg es inkabb csak nemi karpotlast nyujt, de lopas es csalas biztonsagot egyaltalan nem.


Hmm a jo hir talan megse olyan fenyes, gyakorlatilag a szbadalom megved az ellen, hogy mas szabadalmaztassa es utana bepereljen, hiaba tied az otlet.


Egyedul nem mehetsz neki a vilagnak, szerezz tamogatokat, baratokat, szimpatizansokat. Nezd meg Einsteinnek mennyi segitseg kellett, hoty vegbe vigyen egy forradalmi dolgot, csak onmaga a budos eletbe nem jott volna ossze, sot az egyik kepletet is csak joindulatbol nem loptak el.

2016. ápr. 6. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Szia! Sikerült valami? Én is nagy gondban vagyok most egy jó találmánnyal.:/
2022. máj. 29. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!