Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ha valaki lop a tescoból 1 db...

Ha valaki lop a tescoból 1 db tollat, ami kb.30 Ft, továbbá kb.2-300 Ft értékű iratrendező kapcsot, simán kimegy az üzletből, és 1 hét múlva még semmi sem történt. Ilyenkor mire kell gondolni?

Figyelt kérdés

Senki sem volt azon a soron és látszólag senkinek sem tűnt fel.


Lehetséges, hogy valóban észre sem vették?



2016. ápr. 8. 19:45
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Hogy szegénynek biztos ez az egyetlen öröme az életben.

Mást nem tudok elképzelni, hogy 30 Ft-s tollat lopjon az ember.

2016. ápr. 8. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Na mi van furdal a lelkiismeret ? :D
2016. ápr. 8. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Gondolod a szegénység miatt tette az illető?

Szerintem szimplán tinédzser és hajtja a vágy, hogy valami izgalmas dolog történjen, vagy szimplán örül az ingyen dolgoknak.


Nem, nem furdal, ugyanis nem én tettem.

Az egyik ismerősömről van szó, 16 éves a srác.

2016. ápr. 8. 19:51
 4/13 anonim ***** válasza:
Én nem tudtam mire vélni a hasonló cselekedeteket mikor anno még tescoztam . Valaki "letekerte" egyszer egy joghurtos palack sapkáját és mindegy cseppig kiitta, aztán oda állította a tejrészlegen a földre . Senki nem vette észre . Én meg mosakodhattam, hogy nem én voltam .
2016. ápr. 8. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Nincs kamera a tescoban?

Tudtommal van. Azt miért nem nézték meg? :)

2016. ápr. 8. 19:58
 6/13 anonim ***** válasza:

"Szerintem szimplán tinédzser és hajtja a vágy, hogy valami izgalmas dolog történjen, vagy szimplán örül az ingyen dolgoknak. "

Az ilyen nem "szimplán tinédzser", hanem egy majom.

Normális tinédzsernek nincs szüksége lopásra ahhoz, hogy valami izgalmasat éljen át.


Az meg, hogy örül az ingyen dolgoknak, nettó baromság.

Nem kapott semmit ingyen, aminek örülhetne, hanem lopott. Minimális erkölcsi érzékkel bárki különbséget tud tenni a két dolog között.

2016. ápr. 8. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
73%
Igazából nem tulajdonítottak nagy jelentőséget a dolognak, elhitték amit mondtam, csak hát sz.ul éreztem magam akarva akaratlanul, készült egy feljegyzés a lopásról, hogy mégis tudják majd hova tenni az üres flaskát leltárkor .
2016. ápr. 8. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Értem. És végül is az ismerősöm ügyéről mi a véleményetek?

A leszóláson kívül természetesen, mert nem az volt a kérdés.

Persze, nem volt tőle szép dolog. De szólt nekem, mert furdalta a lelkiismeret, és rengeteget beszélgettem vele, hogy ez nem helyes, és álljon le ezzel. De mint már korábban is említettem nem ez a lényeg.


Esetleg ha a kamera "látta" ezt az egészet, ahogyan a táskájába tette, eltelt egy hét. Mi lehet a következmény? :)

2016. ápr. 8. 20:05
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Én amondó vagyok, hogy most megúszta, megússza . De legközelebb rajtacsípik ki hívják a rendőröket .
2016. ápr. 8. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Értem! Köszönöm szépen a válaszodat, illetve a többi válaszokat is! :)
2016. ápr. 8. 21:11
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!