Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Miért van az, hogy egy jó...

Miért van az, hogy egy jó ideje már alig bírok felkelni akárhogy is alszok?

Figyelt kérdés
Minden reggel több éve már azt érzem, hogy egyszerűen képtelen vagyok erőt venni magamon. Anno a suliban is ez volt, hogy egész nap csak bágyadtan néztem ki a fejemből, most sincs másképp a mindennapokban. Nem mondom, hogy rossz lenne a munkám, de egyszerűen már képtelen vagyok lelkesedést tanusítani bármi iránt is, még a legegyszerűbb feladat is egyre jobban már csak kínszenvedésnek tűnik. Tudom magamról, hogy időben lefekszek, megfelelően alszok, de reggel amikor csörög az ébresztő képtelen vagyok kimászni az ágyból, visszafekszek lustálkodni, majd az utolsó percben szinte futva-rohanva készülök, hogy nehogy elkéssek, emiatt stresszel indul minden reggel. Tudom, hogy nem jó lustálkodni ennyit, de egyszerűen a belső motivációm egyenlő a nullával. Olyan, mintha már nem boldogítana semmi, nincs örömöm se az egyedüllétemben, se a társaságban, se a szórakozásban, se a bulikban, szinte szó szerint semmiben. Egyszerűen minden nap, amikor felkelek az első gondolatom az, hogy "csak kibírom már ma is ezt az egész szenvedést" vagy "eltelt már 23 év, talán a hátralevő 50 sok évet is elviselem valahogy, ha addig meg nem döglök". Amúgy az előző munkahelyemről is azért bocsátottak el, mert volt, hogy így indokolatlanul késve mentem be, az egyik napon meg úgy elaludtam, hogy inkább be se mentem. Min változtassak, hogy jobb legyen? Ez valami depresszió? Hogyan szabaduljak meg ettől a tehertől?

2016. ápr. 18. 09:18
 1/5 A kérdező kommentje:
Tulajdonképpen a mai napon is azt érzem, hogy képtelen vagyok bármiféle lendületességet mutatni, még a beszéd is mélységesen sok energiát emészt fel, szinte nem jönnek a gondolatok sem semmivel kapcsolatban. Alapvetően csak az élet sodrásával haladok, képtelen vagyok tudatosan szemlélni bármit is. Mintha a vegetálás szintjén működnék csak, nem látok semmiben se célt. Minden megmozdulás hatalmas erőfeszítésbe kerül számomra (még ennek a kérdésnek a kiírása is, sőt ennek a kommentnek is), nem tudok hatékonyan gondolkodni semmivel se kapcsolatban. Nagyon sokan mondják, hogy a fiatalok mennyire rugalmasak meg mennyire nagy a teherbírásuk, hát én nem érzem magam rugalmasnak, sőt, a teherbírásom se valami jó. Egyszerűen ahogy elnézek más 14-17 éveseket, azt látom, hogy ők sokkal hatékonyabban tudnak cselekedni, mintha nem is kerülne ennyi fáradtságba számukra semmi, mintha ők képesek volnának regenerálódni, meg hatékonyabban szervezkedni. Én pedig egyre több időm töltöm egyes egyedül, ilyenkor azon gondolkodom, hogy mi van bennem elromolva, mi lenne a megoldás erre a problémára. Többször is megfordult már a fejemben az öngyilkosság gondolata azzal az indokkal, hogy talán az megszabadítana ettől a tehertől. Tulajdonképpen csak az tart vissza, hogy másoknak nem akarok emiatt fájdalmat okozni, bár nem mintha így is bárkinek a hasznára lennék. Volt, hogy egy időben ittam kávét, energiaitalokat, de azok valamiért engem nem tudnak pörgetni, sőt, volt, hogy kávézás után aludtam el és szinte ugyanúgy aludtam, mint egyébként. Ez az állapot télen többszörösére erősödik nálam, volt már példa arra is, hogy egy nap 14 órát aludtam, mert képtelen voltam bármihez is kezdeni magammal vagy úgy bármivel általában. Őszintén szólva ha most mellettem feküdne egy csinos fiatal lány, arra is képtelen volnék, hogy szexeljek vele, nem mintha bármi is nem úgy működne, de képtelen volnék erőt venni magamon. Ha azt mondaná nekem, hogy szívesen leszopna, az se volna valami túlzott motiváció semmihez. Hiába süt a nap, egyesek ilyenkor jobban pörögnek, hatékonyabban teljesítenek, de rám ez a dolog sem hat. Esküszöm, ha meghalnék se volna hiányom sehol. Ezekre a dolgokra mi a magyarázat?
2016. ápr. 18. 10:02
 2/5 Thomika20 válasza:
Fiú vagy lány vagy?
2016. ápr. 18. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Fiú vagyok, 23 éves, ha nem lett volna egyértelmű.
2016. ápr. 18. 14:30
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Iszol elég vizet? Amit leírtál, a dehidratáltság tipikus tünete.
2016. ápr. 19. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Lehet pár év alatt is kiégni, de szerintem 23 évesen talán még nem erről van szó.


Három dolgot tudok javasolni:


1. Minden nap ugyanabban az időben kelj fel. Borzasztóan megborítja az embert, ha hétvégén később kel fel. Nincs visszafekvés. Felkelés után az első egy nagy pohár víz vagy gyümölcslé legyen.


2. Fuss. Minden nap menj el futni, először csak 10 perc, aztán egyre több. Egyszerűen érezni fogod, hogy élsz. Jómagam utálok futni. Rühellem az egészet úgy, ahogy van a készülődéstől az utána érzett álmosságig. De nincs ennél gyorsabban használó gyógyír az energiátlanságra és az életkedv elvesztésére.


3. Legyen elvonulós napod. Jelentsd ki, hogy ezen és ezen a napon (ami vagy szabadság vagy hétvégére esik) nem vagy hajlandó csinálni semmit, nem beszélsz senkivel, csak létezel. Aznap nyugodtan elengedheted magad, érezheted magad szerencsétlennek, nyüszöghetsz. Utána a következő nyüszi-napig nincs nyafogás, mész és csinálod a dolgodat.

2016. ápr. 20. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!