Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Normalis hogy megutaltam öket...

Benjiro Hungaria kérdése:

Normalis hogy megutaltam öket ugye?

Figyelt kérdés
Nemetorszagban lakom 14/F mar 2 eve, es azt vettem eszre, amit eddig elmeletben is tudtam, de soha nem lattam es tapasztaltam: MIndenki szo szerint rajtam kivül gazdag, legalabbis mindenkinek csucstelefonja van, markas ruhak, legjobb gamer pc, legjobb ilyen legjobb olyan, meg van aki a gimi ele Porsche-val hozza el a gyereket... Ezzel nem is lenne bajom, mert ezt akkor irigysegnek hivnak, de nem az vagyok, hanem el vagyok kepedve, hogy napont amennyi penzt dobnak ki az osztalytarsaim az ablkaon a suliban napközben, peldaul csokira, csipszre, pizzara, gyrosra, lehet hogy hülyen hangzik de megfigyeltem öket es naponta legalabb 20 € költenek el ilyesmire, ami annyi mint 6000 ft. En meg egy zsömlere faj a szivem kiadni 2 €-t... Nekem ez nagyon undorito, hogy nem ismerik a nemetek a penz erteket, mert ugy is megkapnak mindent, ha le ejti az Iphone 6s-et, akkor semmi baj, mert mar kapja is a masikat... Szoval ilyenek, es ez nekem nagyon ellenszenves... Ez ugye veletek is igy lenne??

2016. ápr. 18. 22:13
 1/9 A kérdező kommentje:
ja, es ki vagyok közösitve mert hogy en vagyok a "hülye magyar, hülye migrans külföldi...":´( Meg amugy összekeveri MINDEN NEMET a magyarokat a ROMANOKALL!!!
2016. ápr. 18. 22:16
 2/9 anonim ***** válasza:
Nem az a baj, ha ők jól élnek, hanem ha te rosszul.
2016. ápr. 18. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Az a baj, hogy akinek van pénze, az megteheti, hogy pazarol, míg a világ más részein százmilliók éheznek.

De ezért nem az osztálytársaid a hibásak, hanem az egész társadalom. Legalábbis szerintem ez nincs rendjén, hogy valaki luxus körülmények között élhet úgy, hogy ezért nem tett semmit, csak szerencsés volt és egy gazdag országba/családba született, míg mások egész életükben dolgoznak és még így is nyomorban élnek.

2016. ápr. 18. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
Szerintem neked orulni kene annak hogy te nem igy nosz fel,es a pozitiv oldalat nezni,hogy ertekelni tudod a dolgaidat amit sajat erobol szerzel meg
2016. ápr. 18. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

SZia! en ket eve elek Ausztriaban es aterzem amit irsz! szerintem is szomoru hogy nem ismerik a penz erteket es csak szorjak... de nem mindenki csucs gazdag am... sok mindenkinek van adosaga epp azert mert nem olyan gazdagok mint egy ket ember, csak ugye a buszkeseguk miatt nem fognak gagyi teloval jarni ha mindenkinek csucstelefonja van...ez egy ordogi kor sajnos.

En is sajnalok egy szenyot venni a boltban de neha meg kell probalni magunkat elengedni es azt mondani hogy megerdemeljuk. Ha te is fogsz penzt keresni akkor mar mas lesz a helyzet. De becsulendo hogy nem akarsz kozejuk allni :)

2016. ápr. 18. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Kérdező, ha neked jó így, akkor miert zavar? Én jól élek Magyarországon, sajat erőből. A gyerekem mindent meg fog kapni ha lesz. Nem igazán érdekel majd mit gondolnak mások. Most sem érdekel! Hidd el, őket sem érdekli, hogy te mit gondolsz!
2016. ápr. 19. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Érdekes, amit írsz, mert én teljesen az ellenkezőjét tapasztaltam odakint. Ott jártam gimiben, mindenki egyszerű volt és átlagosan viselkedett. A leggazdagabb osztálytársaim is városi busszal jártak suliba. Legtöbbről csak akkor tudtam meg, hogy milyen gazdag, amikor elmentem hozzájuk vendégségbe. Engem mondjuk azonnal elfogadtak, egyáltalán nem volt ilyen viselkedés, hogy hülye magyar meg migráns. Soha senki nem éreztette velem, hogy nem vagyok német, de nyilván azért, mert nekem hasonló a mentalitásom is az övékéhez. Sosem törődtem azzal, hogy kinek és mije van.
2016. ápr. 19. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Megértem, hogy rossz érzés ezt az igazságtalanságot látni.

1. Aki nem volt még szegény, az nem tudja, milyen.

2. Van, hogy valaki volt szegény, de amikor meggazdagodott, elfelejti, milyen volt. Annyira szörnyű élmény neki, hogy elzárja, rá se akar gondolni.

3. Áldozat hibáztatásának hívják ezt a pszichológiai jelenséget. Pl. "ha az emberek zöme gazdag, te pedig szegény vagy, akkor biztosan te vagy a hibás." Ugyanez pepitában: "Biztosan azért molesztálták, mert kihívóan öltözött." Ugyanez pöttyösben: "Ha nem lenne ilyen üsd-meg-arca, a főnök biztosan nem őt pécézné ki mindig." Rettenet.

4. Undorító? Sokat keresnek, sokat költenek. Ez pörgeti a gazdaságot. Ha mindenki csak keresne és félretenné, akkor csődbe menne egy csomó cég, mert senki nem venne semmit (akár itt Magyarországon is, mert mondjuk az itt gyártott Audit oda szállítják).

5. A környezetszennyezés, amit ez generál, az undorító.

2016. ápr. 20. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Zámbó_Jimmy válasza:
Egyszóval ők a Deutsches buzerantok... Üdv. Jimmy
2016. máj. 29. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!