Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hogyan segítsek a legjobb...

Hogyan segítsek a legjobb barátnőmön?

Figyelt kérdés
A legjobb barátnőm még az év elején (a tanév) anorexiás volt. Járt pszichológushoz, pszichiáterhez, még mindig jár, de már jól van. Már eszik rendesen, sőt, és nem olyan elhidegült és álmos mint volt. Ma beszéletm vele, és elmesélte, hogy megint hihetetlen szarul érzi magát, utálja önmagát, egy csepp önbizalma sincsen, és gyűlöl tükörbe nézni. Én már milliószor elmondtam neki,hogy segítek és ittvagyok mindig és nem hagyom hogy rosszabbul legyen, de úgy érzem ez semmit nem segít. Ha valaki tud valamit, amivel TÉNYLEGESEN segíteni tudok, az kérlek írjon, mert már nagyon aggódok. 15/lány

2016. máj. 9. 19:51
 1/2 anonim válasza:

Minél inkább elfelejtetni vele az éhezést, mint opciót.. NEM szabad visszaesnie, nagyon kell rá vigyázni, inkább járj el vele edzeni és utána egyetek együtt, de muszáj ennie szigorúan, ha edz, és nem csak gyümit és zöldséget.

És társaság nagyon sokat javít, ha olyan emberek között van, akiket szeret, ha olyan dolgot tud csinálni, ami megnevetteti, akkor az mindig távolabb is visz az evészavartól.. Akkor nem akar beteg lenni, nem akar rosszat okozni magának, mert boldog..

A lelki részébe csak annyira akarok belemenni, hogy a családterápia nagyon jól beválik az evészavarokban szendevőknél, tényleg, elképesztő eredményekről olvastam a tanulmányokban Dr. Túry Ferenctől, aki nagyon otthon van a témában. Én magam sosem próbáltam ki sajnos, nem volt rá vevő a családom, pedig tényleg nagyon jónak hangzik, mindenképp érdemes kipróbálniuk.

2016. máj. 13. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ:)
2016. máj. 14. 16:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!