Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Van a Rékának japán megfelelője?

Van a Rékának japán megfelelője?

Figyelt kérdés

Ezt most úgy értem, hogy van-és olyan jelentésű név.

A Rékának a legismertebb, elfogadottabb jelentése az úrnő, uralkodó.

Ha valaki esetleg ismer ilyen jelentésű japán nevet, az kérem feltétlenül írjon!

Előre is köszii :3



2016. máj. 10. 14:20
 1/5 anonim ***** válasza:
Hát a 'hime' mint 'úrnő/hercegnő' sok női névben megjelenik. Pl.: Hime, Himeko, Himeno...stb.
2016. máj. 10. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a Reika szép név. Jelentése kanji függő. Pl. csilingelő jáde és virág. A jáde az úrnők ékszere Ázsiában.
2016. máj. 11. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
73%

Nem akarok beleszólni de az MTA szerint "víz, patak" a jelentése és annál hivatalosabb nem igazán van az országban.

Úrnő jelentésű a Márta és a Dzsenifer.

Királynő jelentésű a Regina.

Istennő jelentésű a Mónika.

2016. máj. 11. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Igen, 3. válaszoló. Azt is láttam, de több oldalon megnéztem, és a legtöbb helyen úrnőt írt, és volt ahol a patakot még meg sem említették. .-.
2016. máj. 12. 14:39
 5/5 anonim ***** válasza:
79%

De hidd el, hogy a Magyar Tudományos Akadémia nyelvészei által megállapított jelentés sokkal hihetőbb, mint egy noname honlap, amit bárki szerkeszthet.

Amúgy a víz, patak sokkal szebb jelentés, mint az úrnő.

2016. máj. 12. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!