Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Elmagyaráznátok ezeket a...

Elmagyaráznátok ezeket a roamingról?

Figyelt kérdés

1) Mit jelent a roaming? Egyezik a barangolás fogalmával? Akkor beszélünk roamingról, ha külföldi hálózatra csatlakozik a a magyar mobilom?

2) Az is roaming, ha magyar számmal vagyok külföldi hálózaton, és ott külföldi számot hívok ill. magyar számot hívok?

3) A 2. pontban leírt esetekben milyen díjakkal számolhatok? Mikor fizet ilyen esetekben az, akit hívok? Ha egyikben sem, mikor igen?

4) Sok helyről hallottam, hogy "eltörlik a roamingot". Ez mit takar? Nem hinném hogy az egész EU-t hazai díjazásúvá tennék, mert akkor

sorozatos csődök jönnének. Valaki mondta nekem, hogy az lesz "ingyenes", hogy külföldön magyar számmal, hazai(tehát magyar) díjazással

hívhatok magyar számot(aki nem roamingol??). Igaz ez? Hogyan lesz?

5) Egyébként, ha otthonról hívok magyar számmal külföldi számot, az milyen díjszabásba tartozik?


Amint láthatjátok nem sok fogalmam van a roamingról. Tudnátok nekem segíteni? Próbáltam keresgélni neten és itt is, de sehol se találtam kielégítő választ.


Előre is köszi!


2016. máj. 10. 14:45
 1/2 anonim ***** válasza:

1. igen. Igen.

2. igen.

3. nezd meg a szolgaltatod weboldalan, hivasinditas es hivasfogadasi dijak cimszo alatt

4. Tenyleg eltorlik, nem lehet majd plusz penzt kerni az idegen halozatban torteno telefonalasert. Minden szolgaltato annyit fizettethet az ugyfeleivel percdijkent, amennyit otthon fizetnek a sajat halozatukon. Nem, ettol senki sem fog csodbe menni.

5. Nezt meg a szolgaltatod weboldalat, hogy a kulonbozo orszagok mobilszamait mennyiert hivhatod (ugy is mint nemzetkozi dijszabas)

2016. máj. 10. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Ha igaz az a felvetés, hogy minden szempontból hazai díjszabásba kerülne egy külföldi szám, akkor mindenki rohanna osztrák, német vagy másmilyen simkártyáért és a hazai leányvállalatok csődbe mennének. Én így gondoltam. Akkor csak az a része igaz, hogy roamingolok magyar számmal, külföldön vagyok, akkor hazai díjszabásban hívhatom a MAGYAR számokat?
2016. máj. 10. 15:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!