Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Adásvételi szerződést tudok...

Adásvételi szerződést tudok utólag hitelesíteni?

Figyelt kérdés

Ösztöndíjnál el kell számolnom azzal, hogy mire költöttem a pénzt.

Vettem egy használt laptopot amiről készült adásvételi szerződés két tanú aláírásával de nem tudom, hogy ezt így elfogadják-e, ha elviszem a dokumentumot közjegyzőhöz akkor tudom "hitelesíteni", hogy közokirat legyen?

Vagy ha nem közjegyző előtt történt a szerződés megkötés akkor utólag már nem lehet? Ez esetben szerintetek elfogadják ha nincs közjegyzővel hitelesítve?



2016. máj. 12. 23:09
 1/2 anonim ***** válasza:

Ebből nem tudnak közokiratot készíteni, ez nem így működik.

Maximum annyit tudsz tenni, hogy az eladóval együtt elmész közjegyzőhöz és ott lenyilatkozzátok, hogy ekkor és ekkor adásvételetek volt stb. és ott közokiratba foglalják.


De ez teljesen felesleges, nem kell közokirat adásvételihez, a 2 tanús okirat is teljes bizonyító erejű magánokiratnak minősül, azt el kell fogadniuk. Semmi nem követeli meg, hogy egy laptop adásvételekor közjegyzői okirat legyen.

2016. máj. 13. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm szépen a gyors választ
2016. máj. 13. 16:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!