Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ha nem végeztem Katonai...

Orfeus kérdése:

Ha nem végeztem Katonai iskolát, és bevonulok közkatonának, milyen lehetőségeim vannak?

Figyelt kérdés

Mentálisan és fizikailag is erős vagyok, kiderült az évek során. Mindig katona szerettem volna lenni, most úgy hozta az élet hogy bevonulhatok.


A kérdésem az lenne, hogy milyen lehetőségeim lesznek szerződéses katonaként, ha a legaljáról kezdem? Milyen egységekhez mehetek akiknél a fizetés is jobb (úgy hallottam a sorkatonák 70 körül keresnek), megbecsültebb, és komolyabb egység? Mint például a KMZ.


Vagy ne is álmodjak hogy bármi lehetőségem lesz, és én is elhízok és életem végéig ilyen kamukatona leszek?


Vagy ha jó vagyok akkor van lehetőség?



2016. máj. 13. 17:11
 1/1 anonim válasza:

Az alap kezdő fizetés közkatonaként 110 ezer erős hungarise forint (nettó). 3 Hónapos alapkiképzés alatt ez ennyi és pont. Ha kikerülsz alakulathoz akkor már adódhat lehetősség túlórára, ügyeletre, készenlétre stb... attól függően hogy melyik alakulathoz, milyen beosztásba kerülsz. Ezt elméletileg te magad tudod eldönteni a toborzó irodában(hadkieg iroda), ott tudsz jelentkezni valamelyik alakulathoz még a jelentkezéskor valamilyen beosztásba. Ha kivitelezhető a kérésed akkor "megkapod az állást" ha nem, akkor kínálnak neked mást. De nefeledd ha meg is kapod amit kértél ez erősen képlékeny, minden attól függ hogy a parancsnok mit mond. Előmenetelről csak annyit hogy hivatalosan 3 évente előléptetés van, persze vannak módosító tényezők, ha a parancsnokod szerint jó vagy, és épp szükség van egy nagyobb rendfokozatban lévő katonára, akkor előterjeszthet téged.


Személyes vélemény:

Nincs olyan hogy kamukatona, mert a tudás akkor is ott van ha a baka elhízik. Ez leginkább a te felelősséged hogy a saját kondíciódat fejleszd folyamatosan.

2016. máj. 14. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!