Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Milyen tapasztalatok vannak a...

Milyen tapasztalatok vannak a Festiwork-kel?

Figyelt kérdés
Milyen a szállás, ellátás(ahol van)? Kb. mennyi az összköltség, amibe belekerül az utazás+kaja és mennyi a haszon?
2016. máj. 17. 13:08
1 2
 1/14 anonim válasza:
utána néztem és valóban annak a cégnek a jogutódja, ahol kihasználták a dolgozókat
2016. jún. 2. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim válasza:

CEUR volt a neve.

Nem hiszem, hogy sokat kersenél vele, de ellenben sokat fogsz dolgozni, embertelen körülmények között.

2016. jún. 2. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 Kis Gergely88 válasza:
Most mentem ki, minden rendben, nem kell feleslegesen aggodalmat kelteni...:)
2016. jún. 9. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim válasza:

Az én tapasztalataim (most voltam kint velük 1 hónapig):

szállás- szerintem egyedül ezzel nem volt probléma

étkezés- nevetséges. Az elején jónak tűnt, még el is hittem, hogy olyan értékbe eszek, mint amennyit fizetek érte. Utána elmentünk egy fesztiválra, ahol az angol cég, akinek dolgoztunk vállalta a napi 3-szori étkeztetést, de még így is levonták tőlünk naponta a étkezési költséget, holott ők semmilyen kaját nem adtak nekünk érte. Később volt olyan, hogy reggelire kaptál egy bucit, amibe volt 1 darab felvágott és egy saláta levél, ebédre is egy ugyanilyet, vacsorára már kettőt :). Ez a 4 szendvics, ahogy megveszed és összerakod tescobol kb. 1, 1.5 fontból kijön. Később pár napig elfelejtettek reggelit adni, az ebédet és vacsorát a munkáltató állta és eközben még mindig vonták le tőlünk a kajapénzt, amit el se árultak, hogy igazából mennyi, de legalább 12 font naponta-4800 ft. az ő számításukba. Ennyi pénzből úgy kellett volna élnünk, mint a kiskirályoknak (6 font egy teljes grillezett csirke a tescoba).

Szervezettség- NEVETSÉGES. Senki nem tud előre semmit, reggel felszálltunk a buszra Pesten és akkor mondták, hogy minden megváltozott, egyáltalán nem is azokra a fesztiválokra megyünk, amire jelentkeztünk, de most még leszállhatunk (de a csomagjainkat ezek előtt azért már bepakolták a buszba). A turnusunkat ketté szedték és elvileg egy pihenőnapunk se lett volna (A turnus). Ehhez képest a 3. fesztiválunk után 6 napot ültünk a mező közepén, mert nem volt munka, elmentünk a következő helyszínre, ahol megint alig volt munka. 4 nap alatt 10 órát dolgoztam, ami arra nem volt elég, hogy fedezze a napi "kajálásom". Utolsó pillanatokban közlik, hogy a 20 emberből a következő fesztiválra csak 4 megy és kiválasztják azt a 4 embert, aki már így is a legtöbbet dolgozott. A B turnus ennél rosszabbul járt, nekik az utolsó fesztiválon, ahol újra összecsatlakoztunk átlagba 85 ledolgozott órájuk volt, míg nekünk 140 körül. Kivisznek 50 embert egy turnussal és nem tudnak nekik munkát adni.

Fizetés- ígéret: hetente. Valóság: pénzt 20 napig nem láttunk. Amikor meg végre kaptunk valamit (a szerencsésebbek) az annyira össze-vissza volt, hasra csapás szerűen. Volt, hogy aki kevesebbet dolgozott az többet kapott, mint aki többet dolgozott. Volt, hogy ugyanannyi órára valaki 100 fonttal többet kapott, mint a másik. Ilyen fizetések voltak : 20 font, 140 font, 330 font, 520 font, -1 font... Mert hiába akartál volna dolgozni nem volt mit. Azt ígérték 120.000 a minimum fizetés. Aki önhibáján kívül nem tudott ennek megfelelő órát dolgozni, annak kipótolják-300 fontra. Szerintem ez az egy lépésük volt korrekt végig.

Utazás- kényelmetlen 30 órás buszút. Fejenként 300 font +14000 forint előleg. 50 emberre az 700 000 forint + 15000 font (5 700 000 forint)=6,4 millió forint. És ez mind a buszra megy el... Ahogy a kajapénzünk az étkezésre :D.

Lényeg a lényeg 162 órát dolgoztam, amivel 1164 fontot kerestem. Ebből megkaptam 411-et. A fizetésem 35%-át kaptam meg és én még jól jártam. Ezek ott lehúznak, ahol tudnak.

2016. aug. 5. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim válasza:

Hali, én is voltam kint velük egy hónapot, mégis teljesen más a véleményem - lehet, hogy csak nem néztél utána? Írtam egy másik poszthoz is, de ez hasonló.


A Festiwork azon túl, hogy szintén fesztiválos munkákat ad, teljesen más társaság (a ceur már nem létezik, semmi jogutódlás nincsen, hiszen egy teljesen új angol cég a munkáltató). Bementem hozzájuk, beszéltem velük, tök jófejek és közvetlenek voltak, amúgy boráros felé van az irodájuk..


Ahogy írtam én is voltam kint egy hónapot, végig dolgoztam 5-6 rendezvényt és nem csalódtam - az ígért 170.000-200.000 Ft helyett több mint 300.000 Ft-ot hoztam haza, és lehetett volna még többet is, ha többet vállalok... semmivel sem lakunk rosszabb helyeken, mint ahol a maguk a fesztiválozók laknak és szerintem a kaja klasszisokkal jobb, mint amit bent lehet kapni horror áron...nálunk volt, aki repülővel jött, de egyébként busz nélkül megoldhatatlan az odajutás, mert ezek a nagy fesztek kint vannak a világvégén XD. arra számíts, hogy a sátrazás kimerítő és hogy leszakadhat az ég, de ezt vagy ezerszer elmondtáka jelentkezés alatt - persze voltak fanyalgók, akik vagy nem gondolták végig vagy egyszerűen lusták voltak dolgozni, de a többség kva jófej volt, melózott rendesen és jól kerestünk...

2017. jan. 4. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim válasza:
21%

Ha már így mindenki felszólalt akkor én is szeretnék egy két dolgot hozzá fűzni a témához!


Most volt nyáron második éve már, hogy utazok ki és dolgozok a festiworknek. Eddigi tapasztalataim alapján annyit elmondhatok, hogy a beígért pénzt mindig megkaptam...sőt többet is kaptam a vártnál! Voltak olyanok akiknek hamarabb haza kellett jönni valami oknál fogva amiről nem tehettek! Ők így nem tudták megkeresni az oldalon megjelenített összeget...de a cég minden egyes olyan embernek hozzáadott annyit a fizetéshez, hogy elérjék azt az összeget! :D

Ez egy szép gesztus volt tőlük! :)


A kaja: voltak rosszabbak, és voltak jobb ételek, de én sosem éheztem...amikor önellátás volt akkor kellett egy kicsit matekozni mert senki sem akart nagyon nagy összegeket költeni :D de mi így is nagyon jól tudtunk lakni abból az összegből amit rászántunk!


Munka: sokkal nehezebb munkára számítottam :D a szemétszedés mondjuk megerőltető volt elsőre...de hozzászokik az ember.

Forgalomirányítást is csináltam, ha van angoltudásod akkor tudom ajánlni mert nagyon élvezetes munka tud lenni :D éjszakai műszakokkal sincs baj...volt amikor szinte semmit nem kellett csinálnom de ugyan ugy megkaptam a jussom :D


utaztatás: hát voltak szervezésbeli problémák persze, de az nem a festiwork miatt volt. A külföldi munkáltatók sokszor nem tudták eldönteni, hogy hány ember is kell nekik arra a fesztiválra ahová mentünk éppen. Ilyenkor gyakran az utolsó pillanatban kapta az iroda is a fejleményeket ami miatt persze őket okoltuk mert csak később tudtuk meg, hogy valójában mi is volt a helyzet...de utólag belegondolva ennek is megvolt az előnye...mert nagyon sok szép helyet láthattam ez alatt a két hónap alatt gyakorlatilag ingyen!


Ajánlani tudom csak! Olyanok meg mindig lesznek akiknek nem tetszik az egész! Velük nem lehet mit tenni!

2017. jan. 5. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim válasza:

Most jöttem haza 24 nap után. Hát elég nehéz kijelenteni, hogy megéri kimenni, de mondjuk úgy, hogy aki élelmes annak megéri.


Szállás: Sátrazás, hajnalba volt, hogy 5 fok volt, de ez kibírható csak egy jó halózsák kell és egy vízálló sátor:)


Étel: Egyáltalán nem voltam elégedett az étellel előfordult, hogy nem kaptunk ebédet, és azután éjszakázni mentünk és a vacsorát is csak éjszaka 1 órakor kaptuk meg, ami teljesen ehetetlen volt... De ez még semmi, hogy azt a vacsorát két nap múlva megint kihozták az éjszakásoknak. Én kb mindent megeszek, ha valamit nem eszek meg akkor az tényleg nagyon szar és ez ehetetlen volt. Ebéd 24 napig szendvicset adnak 2x maradt ki az ebéd. Elég unalmas mindig ugyan azt enni, de én megettem. 18 nap után sikerült szalálmit kérni a sonka helyett az ebédbe...

Reggeli talán a legjobb mindenki magának állítja össze. Fehér kenyér nincs,csak édes. Van még gabona pehely ugyanaz a sonka ami ebédre. lekvár néha és amit tudsz cápázni.


Munka: 8-12 órákat kell dolgozni, mindennap kell menni, ha egy nap nem mész levonnak 60 fontot ha nincs igazolásod plusz a napi 18 font levonás szóval, ha egy nap nem mész az - 78 font. A munka főleg szemét szedés, ami nem is lenne vészes, ha nem ordítanának veled folyton. Volt olyan magyar supervisor, aki értelmesen nem tudott az emberekhez szólni folyton kiabált minenkivel, bármit mondott nem úgy volt. Nem segített semmmit se. Neve:Lendvai Donát.


Tapasztalatok: Románokkal egy táborba kellett lenni, egy wc-t használtunk 80 fiú/férfi. Sejthetitek, hogy nézett ki két nap után. Volt olyan nap, hogy nem engedtek ki minket, a táborból egész nap ott ültünk munka nem volt, de ki se lehetett menni. Inni elvileg nem lehet, gyakorlatilag be tudtál vinni mindent csak ne a kezedbe vidd hanem ruha alatt.A magyar tábor 80 % drogos. kb a magyar tábor 50% nem csak fűvezik inkább, amit talál már fogyasztja is el...

Ha valamit kint hagysz hosszabb ideig akkor az valószínűleg el fog tűnni..

Nem érdemes jelentkezni munkára csak akkor érdemes menni amikor hívnak, ha mész mindennap akkor a minimumot megkapod. Én sokszor jelentkeztem munkára és még így se sikerült a minimumnál többet összeszedni. sőt sok embernél 30-35 órával több van mégse kapok többet semmivel. összesen 730 fontot vontak le.


Az egyetlen dolog ami miatt megéri az az, hogy rengeteg mindent tudsz találni, pl én 6 powerbank-et, sátrat, napszemüveget, bőröndöt cípőket...stb hoztam haza. Persze hívatalosan ezt se szabad, de meg lehet oldani.


Amit hírdetnek, hogy elmehetsz bulizni meg szabad minden, az egyáltalán nem így van, mint írtam sokszor be voltunk zárva. Ha nem számít, hogy 4 órát alszol akkor el tudsz menni egy két koncertre, de van olyan, hogy ha szar a supervisorod hogy azt se intézi el neked..


Amiért még megéri menni az, az hogy nem csak értékeket lehet találni, hanem sok pénzt is.


Munkához visszatérve volt olyan, hogy 23:00 kor végeztünk félre értünk vissza a táborba, de már hatkor kellni kellett és csak azért hogy ne merj elmenni bulizni sétáltattak reggel másfél órát :) persze csak az nem mert menni aki félt 2 órát aludni :D


Egyedül semmikép ne menj csak, ha van egy jó társaságod, akivel el tudsz nevetni egész nap. Ha el tudod viselni, hogy a konyhásnéni a kezével szedi az ételt :D Ha nem számít,hogy folyton sárba mászkálsz és van hoyg 3 napig esik az eső :D vagy ha nagyon szükséged van a pénzre.


Ha sok pénzt akarsz keresni érdemes több időre kimenni mert a második honapba már nem vonnak le utazási költséget így 335 font-tal többet tudsz keresni.


Ja és a vízholyag nem ok arra, hogy otthon maradj és ne dolgoz 3-4 vízhólyag semmi és senkit nem érdekel, és ennyi lesz ha nem szokta meg a lábad a napi 10 km sétát gumicsizmába.


Nekem megérte mert még nem voltam angliába soha. Sok ingyen cuccot haza tudtam hozni, és barátokkal mentem ki.


MIndenki értékelje át, hogy neki megéri-e.

2017. szept. 18. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim válasza:
ja azt kihagytam, hogy a 12 óra munkát 10 órának számolják. De volt olyan hogy a 7 órát 4:45 nek amivel nem tudsz mit kezdeni :D
2017. szept. 18. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim válasza:
Bocsánat hibaztam még egyet a minimumot se kapod meg xDDD
2017. szept. 18. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim válasza:
Egy utolsó rohadt cég!! Kivisznek ígérgetnek össze vissza sok sok keresetett de közben olyan adogasogot adnak a szamladhoz, hogy egyfolytában csak azt fogjak levvonni. Na mef nehogy azt hidd van kommunikáció a külföldi és o kozottuk
2017. nov. 7. 04:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!