Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Nem furcsa, hogy az ismert,...

Nem furcsa, hogy az ismert, sikeres magyarok nem is magyar származásúak?

Figyelt kérdés

Nagyon sokszor kiderül és én ezen mindig meglepődök.

Jé, neki is magyarosított neve van,neki is zsidó ősei vannak,ős is szláv.

Annyi magyar híresség,feltaláló van aki nem is magyar származású,de büszkék vagyunk rájuk.

Veregetjük a vállunk,hogy igen,magyarok és híresek.

Közben meg pont az azokhoz tartoztak az őseik akit meg szidani szokás vagy vádolni ezzel azzal amazzal.


Van itt még magyar? :-)



2016. máj. 21. 10:06
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

A zsidók ertelemszeruen magasan reprezentáltak ilyen téren. Mivel sokáig nem birtokolhattak földet, nem lephettek katonai pályára és sok más területről is kizartak őket, lényegében csak az értelmiségi és polgári pálya állt nyitva előttük. A szellemi munkának a zsidó családokban nagyobb volt a megbecsultsege.


A magyarok pedig maradtak a foldmuvelesnel, iparnal. Még ma is sokszor hallani, h "csak a kétkezi munka az igazi munka". Száz évvel ezelőtt ez a gondolkodás meg sokszorosabban érvényesült. Ha pedig valaki szuletesetol kezdve ezt hallja a családban, akkor kicsi az esélye, h orvos, mérnök vagy tudós lesz belőle...

2016. máj. 21. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ősök tekintetében lehet,hogy nem CSAK Magyarokat találnak, de gondolj bele:


Annyiszor szét lettünk szabdalva, aztán feltöltve más népekkel, hogy igazából nem csak 'egy gyökerünk' van.

Nem csak a Hunoktól származnak a mai Magyarok, vagy ki-épp mit tud, hanem rengeteg környező nép fúziójából.


Azért vagyunk olyan 'sokszínűek', mert nem csak egy vér van bennünk.

De vajon attól lesz valaki Magyar, hogy az apja is az volt, a nagyapja is és a déd-déd-déd nagyapja meg Hun fejedelemség? Nem feltétlenül.


Tuti le fog mindenki ezért pontozni, de én szerintem nem csak az Magyar, akinek 1000 éves felmenői vannak Magyarországból.


UI: Nem, nem azért írom, mert én ne lennék Magyar, én nagyon szeretem a hazámat, még a kisebb-nagyobb hibák ellenére is, és szerintem ahelyett, hogy utálnánk egymást és másokat, nyitottnak kéne lennünk.

2016. máj. 21. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Egyáltalán hogyan definiálod a magyarságot?

Szedett-vedett nép vagyunk, keletről jöttünk, végig dúltuk-dugtuk fél Európát, és rajtunk is végig ment fél Európa. Mi számít neked magyarnak?

2016. máj. 21. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Mindhármatoknak igaz van.


Engem fognak lepontozni

elkanyarodok-ha olyan sokszínűek vagyunk miért van bajunk az itt élű afrikaiakkal,ázsiaiakkal?

Az ő félvér gyerekeik mitől lennének kevésbé magyarok, mint a sváb szerb keverék magyarok?


vissza


Olvasni,hogy máshol büszkébbek a történelmükre hagyományaikra,származásukra, mint mi.

Nálunk ez kissé el volt nyomva.

Felszínre tört,de talán át is lendült.

Nálunk magyarkodás van. A pejoratívan értendő.

Angolkodás nincs !


Lehet,hogy én is emiatt kérdezem csak,hogy van-e még magyar.

Más országokra is jellemező,hogy a vezető réteg,az értelmiség,a hírességek nem a nemzetalkotó többség gyermekei hanem egy kisebbségből kerülnek ki?


Nálunk nagyon sok ismert ember német származású.

Hasonló melyik másik országban fordul elő?

2016. máj. 21. 11:53
 5/5 anonim ***** válasza:
0%
Kérdező, a szláv származású magyarok magyarok, de valóban van legalább egy etnikum, amely szerintem elsősorban egyáltalán nem magyar, és az a legsikeresebb ilyen téren. Ők nem magyarok, az fix. Amúgy gyakorlatilag senki sem magyar származású.
2016. máj. 24. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!