Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hogyan tudnám eladni az...

Hogyan tudnám eladni az ötletemet, hogy valaki más megírja könyvben?

Figyelt kérdés

A kérdés kicsit furán hangozhat első olvasásra.

Nagyon sok olyan ötletem van különböző sztorikra, történetekre, amiket a barátaim, ismerőseim is elismernek, hogy szívesen elolvasnák könyv formájában, esetleg film formájában megnéznék. El is kezdtem papírra vetni néhányat, de sajnos időhiány miatt (munka és suli) nincs időm annyit foglalkozni velük, hogy kiadható formába hozzam. Szóval az érdekelne, hogy létezik-e olyan megoldás, ahol beavatok egy személyt az én történetembe, én megírom mondjuk 20%-át, ő pedig a maradékot, aztán közösen húzunk belőle hasznot?



2016. máj. 23. 13:25
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha találsz egy írótársat, akkor az segíthet, de ebben az esetben arányosan fogtok osztozni az esetleges hasznon.


PL: ha te '20%'-ot adsz hozzá a munkához, annyit is fogsz kapni a nyereségből.


Nézz körül írói fórumokon, biztos találsz társat, és sok sikert kívánok :)

2016. máj. 23. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ! Esetleg tudnál ajánlani ilyen oldalt? :)

Azzal nincsen problémám, hogy 'kevés' haszon jön belőle. Ami fontos nekem az az, hogy fel legyen tüntetve, hogy én vagyok az ötletgazda, illetve hogy néhány ötletem meg legyen valósítva :)

2016. máj. 23. 13:53
 3/6 anonim ***** válasza:
56%

Te: – Érdekes történet kerekedhetne ki abból, hogy egy autónak elromlik minden fékje, beragad a pedál, s ezerrel szalad lefelé a szerpentinen. Amikor már elkerülhetetlen a vég, az autó levegőbe repül, s...

... nem zuhan a mélybe, hanem elkezdi nyugtatgatni a vezetőjét, s keringőzik a levegőben. Stb., stb.

ÉN: - Marhaság.

És két év múlva a karácsony nagy slágere a keringőző autó.


Na és akkor mond, hogy ez a te ötleted, s pénz jár érte, meg hírnév.

2016. máj. 23. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Ezért a hozzászólásért kár volt rákattintanod a kérdésre :) Nyilván kidolgozottabb ötletekről beszélek, ahol a történet teljesen fel van építve, minden részlettel. Egyszerűen a megíráshoz nincs elég időm/írói tudásom.
2016. máj. 23. 14:50
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Értem én jól, miben kérsz segítséget. Kiadóban dolgozóként fogalmaztam meg a kifogásolt válaszomat. De ha nem, hát nem.

A nagy, országosan ismert kiadók is nehéz helyzetben vannak. Mi soha nem álltunk olyan jól, hogy könyvért fizessünk. Ellenkezőleg! A szerzők műveit csak akkor tudjuk befogadni, ha a költségeket (annak legalább nagyobbik hányadát) előre kifizeti.

Amennyire tudom, a nagyok sem tudnak kéziratot vásárolni.

Nem hinném, hogy találsz olyan szerzőt, aki az alapötletedet tovább fejlesztené, s mindezt úgy, hogy a bevételen osztoztok.

A könyvirás ma nem üzlet. A mi szerzőink örülnek, ha kiadás után 2-3 évvel a befektetett pénzt visszakapják.

Nagyon kevés olyan szerző van ma Magyarországon, aki meg is tud éllni könyvírásból.

És hidd el, nem mindegyik becsületes!

2016. máj. 23. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Amit te keresel, azt szellemírónak hívják. Van egy regényötleted, de ilyen-olyan indoknál fogva nem tudod megírni. Keresel valakit, aki megcsinálja, majd a kész szöveggel úgy keresel kiadót, hogy te írtad.

A szellemírót viszont neked kell megfizetni, nem a bevételen fogtok osztozni.

Itt jelezném, hogy bármit meg tudok írni. Tegyél próbára.

Hogy akkor miért nem a saját nevemben írok? Írok úgy is. De bevételre van szükségem, így mások történeteit hamarabb és jobban írom meg, nevezzük színtiszta üzletnek.

2021. jan. 13. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!