Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Egyes alkalmazásoknál hogyan...

Egyes alkalmazásoknál hogyan jöhetnek ki ilyen idiótán hangzó magyar fordítások?

Figyelt kérdés
Valamilyen konvertáló programban bizonyos funkciókat úgy nevezett, hogy "Mindent formátumba mp4, mp2,...", stb. Egy raktározó programban pedig bizonyos kitöltési hibáknál azt írta ki, hogy "Azonosító mező nem tud lenni üres". Egy bluetooth driver telepítésnél már olyat is láttam, hogy "az alkalmazás éppen beállítva van". Egy Androidos alkalmazás pedig azt írta, hogy "Érintse Vonszolta" - mondjuk lehet, hogy ez a drag & drop lehetett. Sőt, olyan is volt már valahol, hogy "Nyomjon meg egy gombot a folytatáshoz, vagy egy másikat a kilépéshez." (Na erre azóta se jöttem rá, biztos, kihagyott egy szót aki a fordítást csinálta.) Egy autós rally játékban pedig olyat is olvastam, hogy "Lökd játszani szint 1". Ezeket hogyan hozzák össze, akik fordítják ezeket az alkalmazásokat? Ti tudtok ehhez hasonló gyöngyszemeket?

2016. máj. 30. 07:57
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Ezeket nem fordítók fordítják, hanem egy automatikus fordító van beléjük építve.


A részletekbe nem megyek bele, de vannak fejlesztők, akik úgy próbálnak nagyobb népszerűségre szert tenni olcsón, hogy nem lokalizálják az alkalmazásaikat, csak egy automata fordítót írnak beléjük.

2016. máj. 30. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
hogy jön ide a sperma mint kulcsszó ?
2016. máj. 31. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Olyannal is találkoztam, hogy a "istallálócsomag administrator beállította paraméterek nem tud értelmezve miatt függőségek, így a folyamat nak program van leállítódik most"
2016. jún. 14. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
LOL :)
2016. jún. 15. 08:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!