Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hogyan tanuljak gyorsan?

Hogyan tanuljak gyorsan?

Figyelt kérdés
Tudom elég buta kérdés, de hétfőn vizsgázunk és alig tudok valamit. Egyszerűen nem jegyezem meg. Ti miket szoktatok csinálni hogy gyorsan tanuljátok meg az anyagot? ( Piszkálódó kommenteket nem kérek)

2016. jún. 4. 13:43
 1/2 anonim ***** válasza:

Leülök és átbeszélem valakivel. Nálam ez a leghatékonyabb.


Az átbeszélésen kívül gondolattérképet készítek, mert átláthatóbbá teszi nekem az anyagot.

[link]


Ha nincs kivel átbeszélnem, akkor is jó abból tanulnom, mert annak alapján hangosan összegzem az adott tételt/fejezetet/témakört, és jobban rögzül.

(Nálam a hangoztatás/hallás elengedhetetlen a tanuláshoz, nem elég csak néznem az anyagot.)

2016. jún. 4. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
Próbáld a nehéz szavakat összekötni olyan dologgal, amiről eszedbe fog jutni. Nekem ez így működik. Vagy én még azt szoktam csináni, hogy aláhúzom a fontos szavakat (azért, mert én vizuálisan tanulok).
2016. jún. 19. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!