Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Valaki tudd könyv borító...

Valaki tudd könyv borító szerkeztőt?

Figyelt kérdés
Amivel direkt csak könyv borítókat lehet szerkeszteni... :)
2016. jún. 5. 14:22
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Hát, őszintén szólva nem. Lehet, hogy van.

Nyomdai kilövőprogram van, amivel pár kattintással be lehet állítani a paramétereket, felrakja az oldalakat.

Könyvborítóra nem tudok ilyent.

De legyen. Be tudom állítani rajta a borító vagy tábla méretét, be tudom állítani a túltöltést, ragasztókötésnél a gerincet, kemény táblásnál, hogy egyeneshátú, vagy sem, az ereszre verést stb.

De hogyan készül el a szükséges grafika a programon belül.

Én 72 óta (bizony!) sertepertélek nyomdák körül, 94 óta dolgozom számítógéppel.

Borítóhoz Photoshop/QuarkXperss vagy Photoshop/Indesign kombót használok, ha van vektorgrafikus elem is, akkor Illustratort is.

A nyomdától meg kell szerezni a CMYK színprofilt, vagy bízunk a szerencsében Euroscale szerint bontani.

A könyvtest és kötés paramétereihez mindenképpen kell a nyomda.

Ezek ismeretében nekem nem nagyon hiányzik más progi a nevezetteken kívül.

2016. jún. 5. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Megnéztem, mit ad a google a book cover maker kulcsra.

Hát dob ilyen online szerkesztőket, de nagyon komolytalan.

A szakmai felkészültséget, stílusérzéket, jó ízlést stb. egyik szoftver sem helyettesíti.


A tudd és a könyv borító így írva csak véletlen, ügye!

2016. jún. 5. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat :) #2 pedig igen véletlen siettem, mert sürgős volt tud egy -d a könyvborító pedig egybe megy :)
2016. jún. 8. 21:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!