Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Elállási jog hogyan működik?

Elállási jog hogyan működik?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem, hogy rendeltem az interneten a kisfiamnak quad-ot. Csütörtökön meg is érkezett. Az a problémám vele, hogy nem olyan amit elképzeltem. Nagyon gyenge, hosszú távra nem is tudom elvinni vele. Szeretném visszakapni a pénzem. Azt olvastam az oldalukon 14 napig elállási jogommal élhetek és visszaküldhetem a quad-ot, de ugye én már kipróbáltam. Kb. 5 percig volt benne, féltem összeszakad alatta. Ilyenkor kötelesek visszavenni ugye? Mi a teendő?



2016. jún. 5. 15:59
 1/2 Ignis Subdialis ***** válasza:

Hmm, látom ez a kérdés már valószínűleg megoldódott. Az elállási jogról sok információ van a neten, benne van, hogy kicsomagolás, kipróbálás után is visszaküldhető a termék, sőt a csomagolás visszaküldése sem elvárás. Pont azért van az elállási jog, mert a képről és adatok alapján nem derül ki, milyen a termék élőben. Ezért ilyenkor nem is kell indokolnod, hiszen épp elég indok az, ha csak egyszerűen nem tetszik, pl. nem olyan árnyalatú piros, mint a képen. :)

Én már küldtem vissza termékeket és mindig teljesen zökkenőmentes volt a dolog, azt ugyan általában megkérdezik, hogy volt-e minőségi kifogás, de ha említed is, hogy volt, hangsúlyozni kell, hogy nem garanciát érvényesítesz, hanem elállási jogot, mert garanciával a nyakadon maradhat a termék és sok az utánajárás.

Amerikában az elállásból már sportot űznek, pl. csajok megrendelnek egy ruhát, felveszik egy buliban, majd visszaküldik. Persze ehhez kell vastag bőr az orcájukra, de csak azt szemléltettem, hogy szinte túl jól is működik ez a jog, az egyetlen bibi, hogy az emberek nem olvasnak és nincsenek tisztában vele.

2017. jan. 17. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszod. Ige azóta már megoldódott a dolog! 😊
2017. jan. 24. 23:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!