Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ilyenkor mi a teendő? Munkaügy...

Ilyenkor mi a teendő? Munkaügyi bíróság?

Figyelt kérdés

2 hónapot dolgoztam egy cégnél mint adminisztrátor, de próbaidő alatt hibáztam egy viszonylag nagyot és elbocsátottak. Ezt meg is értettem, nem volt semmi gond. Azonban az pont fizetés előtt volt, és azt mondta a főnök, hogy addig nem adhatja oda a pénzt amíg nincsenek meg a felmondó papírok. Azokra a papírokra 1 hetet vártam, és amikor bementem főnök persze nem volt sehol, egy munkatársam adta oda a papírokat. Felhívtam a főnököt, hogy így mikor tudja odaadni a pénzt (ez 13-án volt, 10-ig volt nálunk fizetés), azt mondta elküldi nekem postán és 2 nap múlva meg kell érkeznie. Letelt a két nap, a fizetésem sehol, ha holnap sem jön meg a pénz valószínűleg fel sem adta. Ebben az egészben az a legérdekesebb, hogy a felmondó papíron a jogviszony kezdeténél és végénél április eleje és vége van, tehát a májust bele se számolta, pedig egész májusban ott voltam. Lehetséges arra megy ki a játék, hogy ne kelljen kifizetnie? Ha nem érkezik meg a pénz fel fogom keresni és kérdőre vonom, viszont ha továbbra is csak hiteget és nem kapom meg a pénzem mi a teendő?

A válaszokat előre is köszönöm!



2016. jún. 16. 10:17
 1/3 anonim ***** válasza:
A kereséseknek, felszólításoknak legyen nyoma írásban. Minél előbb! Írj neki emailt, amiben mindent leírsz. Majd két nap múlva megint. Minden telefonhívás után azonnal mailben is írd le amit beszéltetek. Írhatod hogy a "telefonbeszélgetésre hivatkozva", vagy "az ígérete szerint akkor e hét szerdáig várom a papírokat". Sorold fel mit akarsz tőle. Ez mind téged véd ha bíróságra mennél. Minden papír legyen meg nálad, akár postán is küldj neki felszólítást, tértivevényesen....szóban megmondhatod neki h mész a bíróságra különben. Persze illik előtte utánaolvasni/ügyvédet megkérdezni hogy mire van jogalapod.
2016. jún. 16. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

igen valószínű erre játszik


Várd ki ezt a hetet utána szépen járj utána és mehetsz a bíróságra

2016. jún. 16. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Ha aláírtad a papírt április eleje-vége-vel, akkor hiába mégy a bíróságra. Szerintem. De azért kérdezz meg egy munkaügyest...
2016. jún. 16. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!