Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mit gondoltok arról ha valaki...

Handsomeboy kérdése:

Mit gondoltok arról ha valaki önkezével távozik a világból? Lehetőleg a nem-keresztény vallás hívők véleményére vagyok kiváncsi. Tehát muszlim, budhista, zsidó, krisna-hívő illetve egyéb felekezetek. Van reménye?

Figyelt kérdés
végzet,túlvilág

2016. jún. 18. 13:59
 1/7 anonim ***** válasza:
lszarom
2016. jún. 18. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
14%
Gyávaság. Remény? Mire? Nincs túlvilág, nincs reinkarnáció. Ez az egy életed van, ha véget vetsz neki, így jártál. Nekem nem fogsz hiányozni, akinek meg igen... Nos, azok is így járnak.
2016. jún. 18. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Nem-keresztény hívőként úgy gondolom, hogy attól függ, miért vet véget az illető az életének. Ha azért, mert gyógyíthatatlan beteg, akkor szerintem nem bűn. Ha másért, akkor viszont nagyon súlyos a dolog. Kaptunk egy életet, és kezdenünk kell vele valamihez.


De ez az én egyéni véleményem, és biztosat csak akkor tudhat az ember, ha már odaát van. Bocsánatot kérek, ha a véleményemmel valakit megbántottam.

2016. jún. 18. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Azt hogy gyáva, amiért feladta, hogy gyenge volt élni.
2016. jún. 18. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Mint nem-keresztény (zsidó vagyok) írom ,hogy negatív dolog.

A legszrabb pedig az ,ha valaki "menősségből" vágja magát. Legalja.

Apropó ,remény mindig van.

Csak nyitottnak kell lenni és tenni kell érte (vagy segítséget kérni).


Üdv!

2016. jún. 19. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

*(vagy segítséget kérni)


De az is a tevés egy formája.

Csak akkor mást kérsz meg ,hogy tegyen érted.

2016. jún. 19. 04:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

A Korán a következőket írja:

„Adakozzatok Allah útján, és ne vessétek kezeiteket a pusztulásba. Cselekedjetek jókat, Allah szereti a jótevőket.” (2:195)

2016. jún. 20. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!