Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Lehetséges lenne ilyen fiatalo...

Lehetséges lenne ilyen fiatalon könyvet kiadni? Goromba válaszoktól kíméljetek!

Figyelt kérdés
Szóval az a helyzet, hogy én egy 14-15 éves lány vagyok. Nagyon szeretek írni, főleg verseket. Már nagyon régóta foglalkozom ezzel és elég jó visszajelzéseket kaptam. Sok pályázatra szoktam jelentkezni, februárban meg is nyertem egy megyei versíró pályázatot. Az a helyzet, hogy kb. 40 versem van és ezeket majd kiszeretném adatni egy verseskötetben. Én sokkal humánusabbnak tartom ezt, mint elmenni tehetségkutatókba, vagy videókat feltölteni a netre, mert én nem celebként szeretnék bennt lenni a köztudatban. Van esélyem ilyen fiatalon? Maradjak a pályázatoknál és az antológiáknál? Mert elvégre több fiatal írónak is sikerült kiadni a "műveit", pl. Szűcs Vanda, Barta Laura. Mit gondoltok? Őszinte, de kulturált hangnemű válaszokat kérek.

2016. jún. 29. 15:41
 1/7 anonim válasza:
Figyu, egy könyv kiadása macerás dolog, persze nem lehetetlen. Tudni kéne miben gondolkodsz, egyszerűen csak egy példányban magadnak kiadni, vagy esetleg rendesen hasznot is szeretnél és piacra bocsátani?
2016. jún. 29. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Szerintem lehetséges :D Nagyon sok sikert kívánok neked :) Sikerülni fog
2016. jún. 29. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
#2- Köszönöm!<3
2016. jún. 29. 15:53
 4/7 A kérdező kommentje:
#1 Természetesen nem szeretnék ezres példányszámot, csak ha van rá igény.
2016. jún. 29. 15:53
 5/7 anonim ***** válasza:
Jó pénzért kiadják simán.
2016. jún. 29. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Szia! Kiadóban dolgozom. A korodnak csak annyiból van jelentősége, hogy szerződést csak felnőttel lehet kötni.

Annyi biztos, hogy pénzt nem fogsz érte kapni kiadótól, de nektek kell fizetni. Hogy mennyit, az több tényezőtől függ.

Nem valószínű, hogy nyomdakész pdf-et tudsz produkálni, s korrekt borítót is. Jellemző tördelési díj könyvnél - ha csak sima szöveg - 400 Ft/oldal. És ez csak egy tétel a sok közül.

Első kötetes szerzőnek betörnie a könyvpiacra nehéz.

Írj magadnak, a saját örömödre. Elképzelhető, hogy ha megmutatjátok valakinek, az nem ver át, s felkarolja, nagyot durran.

De ahhoz jobbnak kell lennie, mint a Harry Potter.

2016. jún. 29. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Szia! A barátnőm most adta ki a könyvét a Colorcom-nál, szerintem ott is érdemes próbálkoznod... :)
2016. jún. 30. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!