Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Titeket nem idegesít az, ha...

Titeket nem idegesít az, ha valaki "ja" helyett azt írja, hogy "jah"?

Figyelt kérdés

Tudom,hogy hülye kérdés,de engem ezek idegesítenek. Főleg azért,mert pl. vagyok helyett "vok"-ot írnak. Azt lusták kiírni,de az a plusz h nem okoz nekik gondot.

Nem általánosítok,csak kíváncsiságból tettem fel a kérdést,senkit sem akarok megbántani.



2016. jún. 30. 19:11
 1/6 anonim ***** válasza:
87%
Az engem nem. De amikor valaki azt írja hogy k az ok helyett...ah..borzalmas
2016. jún. 30. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

A vok, thk, lol, thanx, meg még ezer más számomra érthetetlen. Tudom, chatnél pörögni kell, s ott helye is lehet talán. Az nem izgat.


A jah picit más. Nem irodalmi nyelvről van szó, de köznyelvi, szlenges környezetben én érzek némi jelentésbeli eltérést. Koránt sem biztos, hogy igazam van. Főleg, azt veszem, öreg bácsi vagyok.


Szerintem:

ja - csodálkozás

jah - hát igen

2016. jún. 30. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
74%

A jah nem nagyon zavar, itt- ott használom is, de a vok (vagyok), tom (tudom), h (hogy, ami elé természetesen nem is raknak vesszőt, mert miért), stb. az őrületbe kergetnek. Én chaten is mindig kiteszem a vesszőket, próbálok helyesen írni, még a leghosszabb szót is kiírom, tehát mintha valami hivatalos szöveg lenne. Mondat nagybetű, de ez alap.

Engem ez a ,,neten írok, ott úgyis mindegy'' idegesít, de ez még a jobb verzió, roszabb az, ha valakinek tényleg olyan gyatra a helyesírása és szókincse.

2016. jún. 30. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
49%

Engem rendkívüli módon idegesít, mert van benne valami elemi primitívség, a magát műveltségnek beállítani akaró műveletlenség.

Lásd még: nah, oh.

Mi jön még? Deh?

2018. márc. 25. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Jah. De engem nem zavar. Nem vok bolond.
2018. márc. 25. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Mennyi frusztrált hülye van itt, aki összekeveri a chatet az írott nyelvvel.
2018. márc. 25. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!