Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Tolmács/fordítóként melyik...

Tolmács/fordítóként melyik nyelvet éri meg jobban tanulni?

Figyelt kérdés
Német tolmácsnak tanulok, mellette angolul beszélek és még szeretnék egy harmadik nyelvet is megtanulni. A francián és az oroszon gondolkodom, de nem tudom melyiket érné meg jobban tanulni a mai világban. Melyikre van nagyobb kereset? Azt tudom, hogy a franciát könnyebb megtanulni, de az orosz tényleg annyira nehéz, amennyire mondják? Előre is köszönöm a válaszokat:)

2016. júl. 5. 22:50
 1/7 anonim ***** válasza:

a német nem az eu "hivatalos nyelve" az oroszra a jövőben láthatólag szükséged lesz, a francia felejtős a némettel.

angol+orosz és talán valami ázsiai nyelv, kínai pl. ezzel a 3-al már akkora "területet" fedsz le amivel bárhova felvesznek tolmácsként.


amugy az orosz nem nehéz, csak kikell fogni egy nagyon jó orosz tanárt, ismerek is eggyet, kettőt.

2016. júl. 5. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
első voltam, a német az eu hivatalos nyelvei között van, viszont az orosz is.
2016. júl. 5. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszi, és megkérdezhetem, hogy merre van az az egy-két jó orosz tanár? Mármint az ország melyik részén, mert nem szeretnék annyit utazni, viszont jó orosz tanár itt a környékben nincs.
2016. júl. 6. 19:59
 4/7 anonim ***** válasza:
Debrecenben tudok egy elég profit, a tanitványai állitólag nyáron is járnak hozzá, mert akarnak járni, és a legtöbb felsőfokon szokott végezni, privátban irok még ha érdekel.
2016. júl. 7. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
szerintem a francia-német-angol elég aduász kombó lenne...
2016. aug. 3. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

orosz. De nem írtad hol laksz, melyik településen, Esetleg Budapesti vagy?


aki a németet beszéli annak nem nehéz az orosz nyelv:D

"Azt tudom, hogy a franciát könnyebb megtanulni, "


Áh, dehogy is , sok nyelvtan szabályok, mást írnak és egészen más ejtenek, szép de nehéz nyelv.


Küldök egy linket, itt oroszul beszélnek, próbáld ki.


A LINK


[link]


Ezen pedig franciául tanítják a beszédet, járj sikerrel. üdv:)


[link]

2016. aug. 3. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

bocsika. a francia linket rosszul adtam meg.


ez a jó link, itt beszélik a franciát.



[link]

2016. aug. 3. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!