Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Valaki eltudná magyarázni...

Valaki eltudná magyarázni bogy ez a 4chan & társai mik akarnak lenni?

Figyelt kérdés
4chan, 420chan, 7chan, 8chan. Ma láttam egy képet a deep webről és mivel már korábban is hallottam róluk de nem tudtam mik ezek ugygondoltam megkérdezem.

#4chan #8chan #7chan #420chan
2016. júl. 6. 20:23
 1/7 anonim ***** válasza:
37%

a 4 chan olyan, mint a reddit, avagy egy fórum a hülyeségeknek.


A többi ennek módosított, tematikus, vagy szimplán látogatócsalogató változata.


A deep web pedig nem tudom, hogy hogy jött ide.

2016. júl. 6. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Azt elfelejtettem mondani, hogy többnyire kép alapú, de nem hiszem, hogy erre ne jöttél volna rá.
2016. júl. 6. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Nincs közük a deepwebhez, nyílt "imageboard" (képmegosztó-alapú) típusú fórumok.


[link]


A hierarchia kb ilyen, minden egyes szint egyre többet cenzúrázott tartalmat jelent. 4chan-en pedig kb minden mehet a tiltott pornón kívül.

[link]

2016. júl. 6. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
google-be beirod hogy deep web és a képeknél azt dobja ki. És ha má itt tartunk amugy akkor az Onion- és a TorChan az mi? gondolom nem teljesen legális.
2016. júl. 6. 20:31
 5/7 anonim ***** válasza:
Tudom mivel kevered. Ugyanilyen imageboardok vannak a tor hálózaton is. Ez csak maga a váz, mint egy üres fórummotor és adott téma ahogy kinéz. Az hogy mivel töltik meg, már más dolog.
2016. júl. 6. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
60%

TOR = The onion Router (avagy a hagyma útválasztó)


A mélyweb (deepweb/hidden web)

CSAK a TOR rendszerén keresztül érhető el.

Ez micsoda? Egyszerű, a TOR (korábban definiálva) úgy működik, mint egy hagyma (innen a név, onion).

Különböző rétegeken keresztül kapod meg a kért tartalmat, így elvileg lenyomozhatatlan vagy.

A különböző rétegek más embereket jelentenek.

Ha egy oldalt megnyitsz, a kérésed több száz, több ezer másik felhasználó gépén keresztül jut el a szerverig és ugyan így vissza. 'Elvileg' lenyomozhatatlan, mert természetesen 100% lenyomozás védés nincsen, de ezzel a módszerrel sokkal keményebb dolga lenne az illetőnek, aki megpróbálkozik vele, szóval megmarad az anonimitásod (bizonyos szabályokat betartva).


Ha hallottál valaha a TORrent-ről, az is ugyan ezt az elvet követi, csak ott nem az anonimitás a cél, hanem a fájlmegosztás, a sebesség.


A mélyweb böngészése NEM illegális.

Az az illegális, ha valami olyan tartalmat böngészel, amit nem szabadna.

PL: gyermekpornográfia, drog, ember vagy fegyver kereskedelem, bérgyilkosok.


A mélywebet a google keresővel nem tudod használni, lévén, hogy az oldalak ott nincsenek indexelve, nyilván, hiszen rejtve akarnak maradni.


RENGETEG rémhír, mítosz és egyéb kering a dologról, de egy valamit senki sem mond el: Ha nem keresed az illegális tartalmakat, akkor nem fogsz tök véletlenül mészárlást látni, vagy illegális tartalomba ütközni, ahhoz TUDATOSAn kutatnod kell, amit csak saját felelősségre tehetsz meg.


Ha szeretnél többet tudni írj bátran.

2016. júl. 6. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 2*Sü ***** válasza:
61%

Itt kétféle fogalom keveredik.


Egyrészt van az internetnek számos olyan területe, ami nem található meg a keresőkben. Vagy mert az oldal felépítése olyan, hogy nem tudják befutni, vagy kimondottan a honlapkészítő rendelkezett úgy, hogy bizonyos oldalakat ne indexeljenek a keresők, de leginkább itt olyan tartalmakról van szó, amelyek mondjuk regisztráció után tekinthetők meg. (Vagy lehet itt gondolni pl. a Facebookon nem nyilvánosan megosztott tartalmakra, írásokra, bejegyzésekre, képekre, stb…) Ez a deep web (ritkán invisible web, hidden web néven is szoktak hivatkozni rá). (Magyarul mély web, esetleg láthatatlan, rejtett web néven szokták volt nevezni.)


Vannak viszont olyan technikai megoldások, amelyekkel a szerverek üzemeltetői is, a látogatók is teljes anonimitást tudnak elérni, vagy maga az adattárolás nem központosított. Pl. Tor, Freenet, I2P, stb… Itt legtöbbször illegális tartalmak találhatóak. Pl. kábítószer „webshopok”, pedofil tartalmak, illegális fegyverkereskedelem, terrorista oldalak, stb… De van egy kevésbé sötét oldala is, pl. szólásszabadságot biztosíthat olyan országokban, ahol ezt a rendszer nem engedi meg. (Pl. Kínában, stb…). Erre inkább a dark web kifejezést szokták használni.


A köztudatban gyakran keverik a kettőt, a dark web és a deep web fogalmát.


A 4chan egy imageboard volt (azaz különböző kategóriákban képeket lehetett beküldeni). (Illetve ilyen néven ma is fut. Lásd: [link] ) Ha jól tudom arról híresült el, hogy voltak rajta pedofil, vagy kvázi pedofil képek. Mára ez kvázi eltűnt a tartalomból, nem tudom egyáltalán a mai 4chan-t ugyanazok üzemeltetik-e, ugyanazzal a motorral, de ez tulajdonképpen részletkérdés. De az illegális tartalom sem tűnt el ténylegesen, tudtommal átkerült a dark web alá. Mindenesetre a 4chan neve egybeforrt valahol az pedofil tartalommal, illetve a dark webbel. A többi oldal ennek a 4chan-nak a klónjai, szellemi utódjai.

2016. júl. 7. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!