Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Lehetséges, hogy felvegyek...

Lehetséges, hogy felvegyek egy második keresztnevet?

Figyelt kérdés
Hamarosan 18 éves leszek. Csak egy keresztnevem van, de én szeretnék egy másodikat is felvenni, amit attól kezdve használnék. Tehát megmaradna az eddigi nevem, csak egy új keresztnév is "csatlakozna" hozzá. Valahol azt olvastam, hogy "nyomós indok" kell ehhez. Tényleg nem vehetek fel csak úgy egy keresztnevet az eddigi mellé?

2016. júl. 17. 22:57
 1/3 anonim ***** válasza:
40%

szerintem kb olyan siman felveheted, mint ahogy nevet is valtoztathatsz.

erdeklodj az illetekes szervnel, az a legbiztosabb.

2016. júl. 17. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Illetékes szerv? Vagyis, ha bemegyek az okmányirodába ott is tudnak információt adni? Vagy hova kell mennem?

Amúgy nagyon köszönöm a válaszod, miután azt olvastam, hogy nyomós indok kell nagyon megijedtem, de most kicsit megnyugtattál!:)

2016. júl. 17. 23:26
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Én ugyanezt csináltam, ahogy betöltöttem a 18-at. Simán engedik. Ha van kérdésed, írj😃
2016. júl. 20. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!