Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Vályog/tömés házat vennénk....

Vályog/tömés házat vennénk. Lenne pár kérdésem felújítással kapcsolatban. Tapasztalatokra lennék kíváncsi?

Figyelt kérdés

Mennyibe kerül egy 70 m2 (2 szobás, fürdő, konyha, wc) vályogházba a fűtés beszerelése? Elsősorban központi, fatüzelésűre gondoltunk.


Műanyag, hőszigetelt ablakoktól nem fog bepenészesedni a fal?


Pár fal kiszedése mekkora munka? Olvastam, hogy elég vastagak a falak. Én pedig növelni szeretném a teret, illetve elhúzható üvegajtókat szeretnék, hogy folyosó oldalát és a teraszt egybe lehessen nyitani.


Télen, nyáron mennyire meleg egy ilyen ház?



2016. júl. 19. 14:56
 1/5 anonim ***** válasza:
"Olvastam, hogy elég vastagak a falak" -tehát még nem is láttad? Szakártővel együtt nézd meg, vizsgáljátok meg. A vályog teljesen különböző lehet, a felhasznált anyagtól és az építéstől függően, nagyon széles skálán mozog -vannak gyakorlatilag használhatatlanok és vannak köztük olyanok, amelyek jó hőtechnikai és élettani szinten vannak.
2016. júl. 19. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

itt találhatsz olyanokat , akik ezzel foglalkoznak és vannak tapasztalataik

[link]

2016. júl. 19. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Én még nem láttam, mert kórházban vagyok a 2. gyermekünkkel. A férjem viszont igen, ő azt mondja nem rossz. :)
2016. júl. 19. 21:05
 4/5 anonim ***** válasza:
szakértővel nézzétek meg - nagyon eltérő a minősége
2016. júl. 19. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Laylah ***** válasza:
A vályog mellett érdemes a szellőzést is biztosítani, mert eléggé érzékeny a nedvességre. Nem az ablak anyagán fog múlni. A falakat pedig közel sem biztos, hogy kiszedethetitek, főleg a terasz felőlit, mivel valószínűleg főfal. Egy darabot ki lehet belőle szedni, de nem túl nagyot, mivel a vályog nem a legerősebb építőanyag, plusz múlik a gerendaszerkezeten is. Statikus és építész mindenképpen lássa a házat, mert csak ők tudnak biztosat mondani ezekre a tervezett változtatásokra. A hőtartással pedig valószínűleg nem lesz gond, a vályogfalak jó hőszigetelők.
2016. júl. 20. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!