Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Én egy novellát írok 16-20...

Én egy novellát írok 16-20 évesek számára, aminek a témája 17 éves tinédzserek, de főleg erőszakos brutális megvalósítással. Az itt a kérdés, hogy ez az alap felállás mellé a durva szavak használata baj vagy kerüljem őket inkább?

Figyelt kérdés
(Tapasztaltabb írókat vagy olyanokat kérdezek akik olvasnak hasonló műveket és szívesen véleményeznék számukra mi lenne a megnyerőbb) Például:|kiemelt szavakra célzok| "Alig 5 méterre lakik, ne csináld már MUTER." vagy "A FENÉBE is miért csinálod ezt velem BASSZUS!" meg hasonlók.

#írás #novella #tinédzser #Durva Szavak #Tapasztaltabb Íróknak
2016. aug. 10. 16:22
 1/5 anonim ***** válasza:
Szerintem a szleng használata fontos, hogy hiteles legyen. De elmehetsz tovább is, mert ma a 16-20 évesek nem használnak, olyat, hogy a fenébe, inkább baz.megoznak, meg ilyesmi. :D
2016. aug. 10. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!

Akkor nem riadok meg attól, hogy egy kicsit lazábbra vegyem a dolgokat ;).

2016. aug. 10. 17:43
 3/5 anonim ***** válasza:
Műveljük az ifjúságot, az fontos. :)
2016. aug. 10. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 PresidentEvil ***** válasza:
Ha a trágár szöveg (bár azok, amiket példának hoztál, még csak durvának sem mondhatók) illik a karakter természetéhez, stílusához, nyugodtan mehet, csak arra figyelj, hogy életszerű maradjon, olyan kifejezéseket használjon, amelyeket egy hasonló korú, hasonló környéken élő ember a valóságban is mondana. Ehhez az is hozzátartozik, hogy másképp káromkodik egy olyan ember, akiből ez természetesen jön és másképp az, aki megjátssza magát, keménynek akar mutatkozni és ezért túlzásba viszi. Hozzátartozhat a stílushoz egyféle káromkodás gyakori használata is.
2016. aug. 10. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!


Alapjában véve nem akarom túlzásba vinni a trágárságot. Mint ahogyan az előttem lévő kommentelő is említette az erőltetett durva szavak használata felesleges és ellenszenves is. Viszont köszönöm, hogy rávilágítottál arra, hogy figyeljek oda a karakterek jellemére és ez által a hozzájuk legközelebb álló nyelvhasználatra. Egy ilyen korú srácnál az az átlagos, ha lazán gyakran szlengben beszél. Persze nem eltúlzott módon.

2016. aug. 11. 11:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!