Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mennyit ért egy fővárosi...

Mennyit ért egy fővárosi ingatlan négyzetméterenként 2000-ben?

Figyelt kérdés
Nyilván sokat számít az elhelyezkedés, állapot, az átlagra volnék kíváncsi. A 23. kerületben van egy aljadék szomszédunk, 100 000 forintért vette meg 2000-ben a szomszéd 70 (!) négyzetméteres házát, annyi, hogy vállalt rá olyan kötelezettségeket, hogy kialakít benne fürdőszobát, meg a néni a szerződés szerint élete végéig jogosult lakni a házban, ehhez képest be lett dugva egy idősek otthonába, szóval ez valami eltartási szerződés-szerűség lehet, nem is hiszem, hogy túl jogszerű. Mikor firtattam, hogy csúnyán átverhették a nénit ezzel a százezres vételárral, azzal jön a szomszéd, hogy én 2000-ben még fiatal voltam, fogalmam sincs az akkori árakról. Hát, nem hiszem, hogy 100 000 forintért szegény néni olyan jó üzletet csinált volna... Ha 16 éve történt, ha nem. Ti mire emlékeztek, kb. mennyibe kerülhetett mondjuk egy közepes környéken egy négyzetméter? A közepes alatt azt értem, hogy a mostaniak mehetnek olyan 260 000 / négyzetméter körül. (Számomra ez minősül közepesnek így sacc per kb.)

2016. aug. 11. 04:20
 1/1 anonim ***** válasza:
Kb 2004 környékén vettünk kis garzon 40m2 a nyóckerben, akkor volt 6 milka, és ez az olcsó kategória. Ugyanakkor, itt a néninek kell jogorvoslatot kérni, te kívülről semmit nem tehetsz. Legjobb ha a néninek haszonélvezeti joga van, akkor szénné lehet szivatni a tulajokat.
2016. aug. 11. 05:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!