Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Oroszul tudó, Nem értem, ti igen?

Oroszul tudó, Nem értem, ti igen?

Figyelt kérdés

Elkezdtem, tanulni orsozt, de vannak nehézségeim.


Van pl ez a szó:


площадь Ami úgy kéne kiejteni, hogy Ploságy, mégis Plosigy-ot modnanak, miért? vagy én tudom rosszul?



2016. aug. 12. 00:03
 1/3 anonim válasza:
Tudtommal így kell ejteni : Ploscságy. Azért, mert nem "sá" hanem "scsá" betűvel van írva. Az "a"-ból sosem lesz "i" betű. Legalábbis én így tudom. Krásznájá Ploscságy - vörös tér.
2016. aug. 25. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 chtt ***** válasza:
55%

Nem tudom, visszanézel-e még ide, hisz elég régen tetted fel a kérdést, de mivel nem a nyelveknél/nyelvtanulásnál volt, sajnos nem láttam.


Azért hallod "i"-nem, mert hangsúlytalan az "a", és az orosz úgy elharapja a hangsúlytalan szótagokat, hogy az hangozhat "i"-nek. A "щ"-t valóban szokták "scs"-nek átírni, de azért ne mondd annak, ha nem muszáj. Ez egy jóval lágyabb hang, mint a kemény "ш", de meg fognak érteni, ha egyelőre sima s-nek mondod, később, amikor már sokat hallottad és gyakoroltad, úgyis ráérzel a hangra (a magyarban ugyanis nincs ilyen), ellenben ha "ploscságy"-nak mondod (hajrá ágyikó), valszeg kissé csodálkozni fognak. (nem lehet átírni, de kb. plós(i)ty-nak kéne ejteni:))

2016. aug. 29. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
nem követsz el nagy hibát, ha a щ hangot ss-nek ejted: [link] itt (is) meghallgatható az "scs" -s kiejtés nem jó
2016. szept. 3. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!