Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Az örökölt ház eladásra...

Az örökölt ház eladásra került. Ketten vagyunk tulajdonosok egy haszonélvezővel. Eladásnál a haszonélvező aláirja az eladást akkor nincs utána követelése egyikünk felé sem? Testvérem biztosit neki lakhatást. Papir kell erről, hogy biztositsam magam?

Figyelt kérdés
2016. aug. 17. 11:29
 1/8 anonim ***** válasza:

Alapból tisztázzuk azt a tényt, hogy mivel ketten vagytok tulajdonosok, a hát mindkettőtöké, ami annyit tesz, hogy a haszonélvezőnek semmilyen szinten, semmilyen értelemben nincs joga a házhoz.


Ezen nincs mit túlmagyarázni, hiszen te írtad le a lényeget: ketten vagytok tulajdonosok egy haszonélvezővel... na várjunk csak, most kapcsolok :D


Ketten vagytok tulajdonosok, és van egy haszonélvező, vagy ketten vagytok tulajdonosok, plusz egy harmadik fél, aki viszont csak úgy ott él és nem csinál semmit? :D


Mert ha ketten vagytok és pont, akkor a harmadik fél (a haszonélvező), aki nem tulajdonos, csak úgy ott van, mint már fentebb említettem, semmilyen jogon nem érezhet jogot arra a házra, ami a tieteké (kivéve, ha a testvéred ragaszkodik hozzá, az már nehezebb ügy...).

2016. aug. 17. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 bithorlo válasza:
A haszonélvezeti jog erősebb a tulajdonjognál. El nem adhatja, de a hasznát élvezheti. El is lehet adni, de csak vele együtt. Persze erről a haszonélvezeti jogról lemondhat, akkor viszont más solgotok vele már nincs.
2016. aug. 17. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Micsoda?


Hogy-hogy a haszonélvezeti jog erősebb a tulajdonjognál? Ez nekem új, légyszíves fejtsd ki, mert érdekel.

2016. aug. 17. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
100%

Hát, az 1. válaszoló jó nagy hülyeséget írt. A haszonélvezeti jog erõsebb a tulajdonjognál, tehát a haszonélvezõ akár azt is mondhatja, hogy a tulajdonosok nem élhetnek az ingatlanban, nem adhatják el. Nézz utána a haszonélvezõ jogainak!!!!

De, hogy a kérdésre is válaszoljak:

A haszonélvezõ aláírja az eladást, akkor õ is fog pénzt kapni a haszonélvezeti joga miatt.

Elõször ki kell számolni a haszonélvezeti jog egy évi értékét (ingatlan forgalmi értéke/20). Majd az egyévi értéket meg kell szorozni a haszonélvező életkorának megfelelő szorzóval.

A törvény szerint

-25 évesnél fiatalabb haszonélvezőnél a szorzó 10-szeres

-25-50 éves haszonélvezőnél a szorzó 8-szoros

-50-65 évesnél 6-szoros

-65 évnél idősebbnél 4-szeres.

Eladjátok az ingatlant pl. 20 millióért, nem írtad mennyi idõs a haszonélvezõ, legyen 64. Ez alapján a haszonélvezeti jog egy évi értéke: 20millió/20=1millió x 4= 4 milliót fog kapni az ingatlan eladási árából.

Több követelése nem lesz felétek.

2016. aug. 17. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Elnézést kérek mindenkitől. Teljesen igazatok van, a haszonélvezőt összekevertem azzal a személlyel, aki jogtalanul él a házban.


Még egyszer bocsánat, összekevertem a két személy fogalmát.

2016. aug. 17. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:

4. vagyok, rosszul írtam a végét:

*Ez alapján a haszonélvezeti jog egy évi értéke:

20millió/20=1millió x 6= 6 milliót fog kapni az

ingatlan eladási árából.

2016. aug. 17. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm, igazatok van a haszonélvezőnek több joga van. Tudom. A kérdésem arra vonatkozott, hogy: eladjuk testvéremmel a házat mi vagyunk a tulajdonosok és a haszonélvező édesapám élettársa. Aki pénzt nem kér az eladásból csak biztositva legyen a lakhatása. Testvérem elvállalta de én kilépek az egészből úgy, hogy testvéremnek fizetek egy bizonyos összeget. A kérdésem, hogy ezek után ha aláirta a papirt az eladásról a haszonélvezőnk akkor utána évek múlva nem lehet -e követelése! Természetesen irok papirt a testvérem és köztem lévő pénzátadásról. De a haszonélvezővel le kell ezt papiroznom???

43 éves a haszonélvező!

2016. aug. 17. 12:26
 8/8 anonim válasza:
100%
4. válaszoló vagyok. Szerintem az a legjobb, ha a haszonélvezõvel is írsz egy papírt a késõbbi problémák elkerülése miatt.
2016. aug. 17. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!