Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Minek elérni bármit is ha...

Minek elérni bármit is ha egyszer úgyis meghalunk?

Figyelt kérdés

Az a gondolat, hogy azért születtünk meg, hogy tapasztalatot gyűjtsünk a földi életről, az sem hat meg különösebben. Vannak álmaim, miknek megvalósítása nagyon klassz lenne (alkotó jellegű), de ez a gondolat demotivál mostanában. Olvastam egy hipotézist, hogy lehet magunk vállalkoztunk erre az életre, hogy beteljesítsünk valamit, és a nagy álmaink mutatják meg mit akarunk elérni/kéne elérni, és most úgy érzem mintha ez az Én egy másik személy lenne és meg akarnám makacsolni magam, hogy márpedig én azért sem fogok úgy tenni ahogy ő akarja.... mert minek is, hisz egyszer úgyis vége az életnek, és nem értem mi haszna lehet minden megszerzett tudásnak, mondjuk a túlvilágon. Ha megszerzett ismeretek(tapasztalat) nélkül hagyom is el ezt a világot, akkor is mi van? Semmi olyan szerintem ami igazán számítana. Szóval demotiváltság a köbön...

Ez már betegesnek hangzik, amit megértek (lehet kattant vagyok), de addig jó míg ez nem válik normális gondolatmintává az embereknél. Ugyanakkor apró megnyugvást is ad az ilyen felfogás (pl ha alkotói válságban szenbedek, hisz mint írtam, minek elérni bármit is).

Van kiút az ilyen elmebajokból?



#motiválatlanság #demotiváltaág
2016. aug. 18. 16:33
 1/3 anonim ***** válasza:
ezen mar en is gondolkodtam es rajottem ha elersz vmit jo eleted lesz hisz penzes leszel barmit megvehetsz illetve megtehetsz, ha nem csinalsz semmit csoro maradsz varhatod a segelyt es pokol lesz az eleted
2016. aug. 18. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
azért, hogy jó életed legyen arra a pár évtizedre ami meg van írva, és ne egy minimálbéres tróger legyél, akit a multik úgy használnak és zsigerelnek ki 4 műszakban ahogy nem szégyellnek.
2016. aug. 18. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Az élet azért van hogy éld ! Próbálj ki új dolgokat ,tedd meg amit eddig nem mertél !Nem mindegy , hogy hogyan éled le az életed ! Addig éld amíg lehet ! Más örülne neki ha élhetne még , de ő már nem élhet. Az élet egy lehetőség. Rajtad áll ,hogy mit kezdessz vele !
2016. aug. 18. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!