Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Jogilag hogyan lehet rendezni...

Cseráginé Mária kérdése:

Jogilag hogyan lehet rendezni egy albérleti viszonyt, ha nem keletkezett beköltözés után szerződés, csak szóban?

Figyelt kérdés
2016. aug. 26. 12:53
 1/4 anonim ***** válasza:

Te a berlo vagy vagy a tulaj?


Ha a tulaj akkor egyszeru, megmondod a berlodnek, hogy vagy szerzodes, vagy elsejevel szedheti a cokmokjat.


Ha a berlo, akkor eloszor is beszelsz a tulajjal hogy szeretned lepapirozni.

Ha nem mukodik egyutt, akkor bizonyitekokat kell gyujtened hogy ott laksz. Kozuzemi szamlak, illetve a minden honap elsejen erkezo komolyabb osszegu "lakber Kovacs" kozlemenyu utalasok azert sokat szamitanak.

Utana futsz egy kort a jegyzonel hogy allapitsa meg hogy birtokban vagy (ennek utana kell nezni).

2016. aug. 26. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Én a tulaj vagyok. A család már két éve ott lakik. Úgy költöztek be, hogy rendes szerződést írtunk, ingatlanom megvásárlására. Sajnos nem fizették ki az előleget mind a mai napig. A család válás miatt azóta felbomlott, s a megkérdezésem, beleegyezésem nélkül azóta beköltöztek mások. ( új pasi, a bérlő apja ). Amikor megtudtam akkor mondtam, hogy amíg nincs másik lehetőségük albérlőként ott lakhatnak / három kisgyerek van a családban /. Viszont nem, illetve alig fizetnek.
2016. aug. 27. 06:23
 3/4 anonim ***** válasza:

ja, hat akkor perelni kell jonnek a lakas araval kamatostol, majd elarverezik a lakast es kesz.


amig az eloleget oda nem adtak addig kulcsot se lett volna szabad adni nekik

2016. aug. 27. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ha nincs szerződésük akkor azonnal mehetnek a pi-ba.

Jogtalan lakásfoglalók.

2016. szept. 3. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!