Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hogy magyarázzam ki magam?

Hogy magyarázzam ki magam?

Figyelt kérdés
Remélem jól tettem fel a kérdést. A lényeg, hogy tegnap és ma nem voltam iskolában. Mert apukámmal volt valami és rosszul volt. Nem részletezném. Az iskolát apa felhívta, és elmondta, hogy rosszul volt ezért én itthon maradtam vele. De közben meg én sem voltam valami jól, pont emiatt. Nagyon aggódtam miatta, és bepánikoltam, hogy lehet valami baja. Itt sírtam a szobámban, de nem tud róla apa. Fájt a fejem, szédültem és én ezt mondtam az iskolából a nőnek, aki hívott. Bár nem mondtam, hogy apa miatt volt ez, mert nem mertem felvállani apa előtt, hogy így aggódok érte. Meg kérte már hogy ne tegyem. Viszont apa meg ott volt mellettem és kénytelen voltam csak a felét elmondani annak, ami történt. Konkrétan azt, hogy szédültem, fájt a fejem. A hölgy kérdezte, hogy az időjárás miatt?! Én hülye meg azt mondtam, hogy igen, mert nem mertem elmondani. 2 másik sztorit mondtunk el, és bár mindkettő igaz, hazugnak érzem magunkat. Ha holnap kérdezik, hogy akkor most melyik volt, mit mondjak?
2016. szept. 8. 13:21
 1/2 anonim ***** válasza:

Például szó-szerint azt, amit ide leírtál...


Inkább ne bonyolódj bele még jobban, az IGAZAT mondd.

2016. szept. 8. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 2*Sü ***** válasza:

Bizony. Két lehetőséged van:


1. Kitalálsz valami sztorit, ami nem valós. Ebben az esetben újabb ellentmondásokba fogsz keveredni, a dolog egyre gyanúsabbá fog válni. Nagy valószínűséggel előbb-utóbb kénytelen leszel az igazat elmondani, csak addigra már annyira elveszted a szavahihetőségedet, hogy már azt sem feltétlenül fogják elhinni, meg ezután más sem.


2. Elmondod az osztályfőnöknek mindazt, amit a kérdésben leírtál, elnézést kérsz, hogy érthető okok miatt nem a teljes igazságot mondtad el. Megbeszéled édesapáddal, hogy te mit mondtál, emiatt milyen helyzet alakult ki, és mindenki tisztában lesz mindennel. Ha az iskola megkeresi édesapádat, meg fogja erősíteni a dolgot, és minden tisztázódik.

2016. szept. 8. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!