Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Egy taktikai kés élezéséről...

Egy taktikai kés élezéséről van szó, aki otthon van a témában annak ismerős a neve, egy eredeti Rcik Hinderer taktikai kés a téma tárgya. Nagyon éles volt, borotválkozni is lehetett vele (párszor meg is tettem). Hogy lehetne gyári élét visszahozni?

Figyelt kérdés
Van kerámia victorinox késélezőm, de nem nagyon mertem még nekiesni vele, mert hát nem egy pár ezer forintos késről van szó és 4 hónapot kellett rá várnom. Én nagyon nagyon élesre szeretném tényleg csinálni. Ezzel az élezővel lehetséges állítólag, és hát biztosan lehetséges is de nem értek az élezéshez. Milyen módon kell az ilyeneket élezni, hogyan lehetne szépen megcsinálni úgy hogy karcos se legyen tőle, és borotvaéles legyen. Remélem vannak itt hozzá értő emberek akik segítenek, annak nagyon örülnék. Egyébként a kés élszöge gyárilag 19 fokos.

#bicska #zsebkés #késélezés #taktiaki kés #élezők
2016. szept. 8. 20:57
 1/2 anonim ***** válasza:
2016. szept. 9. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Szemely szerint nagyon jol boldogulok a Spyderco TriAngle Sharpmakerrel. Pofonegyszerü hasznalni, es mellekelnek dvd-t is, de megtalalod ugyanazt (vagy rövidebbet, mert nem szükseges vegignezni) youtube-on. Egy par konyhakest es bicsat vegighuzol rajta, es fel nap alatt kialakul az erzes, hogy a 20 fokon tartani tudd a 19-et is, ha az a kivansagod. Vagy kicsit több idöt szansz a folyamatra es 15 fokosra elezed a penget. Szemely szerint a nagyon vekony pengejü keseimet (pl. Spyderco Chapparal, Benchmade Bugout) elezem olyanra, mert ugysem hasznalom durvan. Latvanyosan borotvaeles, de nyilvan, minel laposabb a szög, annal kevesbbe tartos lesz az elessege.


Nagyon ajanlom. Nyilvan függ az aceltol, hogy mennyi idöbe telik, de igy is ez bizonyult nekem eddig a leggyorsabbnak es legszebb eredmenynek. Nincs olajozas, vizezes, csak mindenfele elöjatek nelkül ess neki szarazon! Nem fog sokaig tartani, de elegedett leszel az eredmennyel. Maxamet es CPM Rex 45 kivetelevel (mert csak az elezes kedveert nem esek neki egy eleve borotvaeles pengenek) szinte az összes szuperacelnak nevezett femeket megeleztem rajta, valamint a legkülönbözöbb arfekvesü konyhakeseket is. Kopasnak semmi nyoma.

2018. jún. 20. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!