Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Egészségkárosodásom mértékét...

Egészségkárosodásom mértékét feltüntessem-e álláskereséskor?

Figyelt kérdés

35 éves férfi vagyok, van egy 80%-os egészségkárosodásom papíron, mármint igaziból is. Viszont nincs látható jele, tehát el tudom látni magam stb :) De mégis D kategóriába esem.

Egyetemi végzettségem van, de mégis nehéz munkát találnom, mert amit eddig csináltam azt nem tudom csinálni és fizikai munkát már nem végezhetek sajnos.

Jelenleg állást keresek, és az a kérdésem, hogy ezt a 80%-os egészségkárosodást feltüntessem-e valahogyan az önéletrajzomban, vagy a mellékelt levélben, vagy az álláskereső oldalon bármilyen formában?

Mert úgy tudom, hogy aki megváltozott munkaképességűt foglalkoztat, kevesebb adót fizet ?

Tehát valahogyan ebből a hátrányomból szeretnék előnyt kovácsolni.



2016. szept. 10. 21:55
 1/3 A kérdező kommentje:
még annyit elfelejtettem, hogy irodai melót keresek.
2016. szept. 10. 22:02
 2/3 anonim ***** válasza:
Igen, tüntesd fel az önéletrajzodban. Kevesebb adótó kell fizetniük, ezt jól tudod, ezért vannak akik direkt csökkent munkaképességű embereket keresnek. Hova valósi vagy?
2016. szept. 10. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Kónya Ágnes válasza:

Az önéletrajzban nem kell feltüntetni a néven és elérhetőségeken kívül más személyes információt. Hacsak nem kérnek erre külön.


Azok a cégek, amelyek keresnek megváltozott munkaképességűt, jelzik az álláshirdetésben is. Ha olyan állásra pályázol, ahol ez a hirdetésben feltétel volt, akkor mindenképpen írd bele az önéletrajzba.


Emellett érdemes olyan cégeknek is utánanézned, akik folyamatosan foglalkoztatnak megváltozott munkaképességűt, de most nem keresnek hivatalosan munkavállalót és őket is felkeresni.


Ha pedig olyan állásra pályázol, ahol nem volt megadva, hogy megváltozott munkaképességűek is jelentkezhetnek vagy ehhez hasonló, akkor ne írd bele. Lehet pont megfelelsz az adott állásra, de pont emiatt nem hívnak be. Sajnos az ilyen jellegű diszkrimináció valós.


Elég ha az egészségkárosodást csak az interjún hozod fel, miután megmutattad, hogy te vagy a legjobb választás a pozícióra. Így már biztos melletted döntenek, mert még egy nyomós érvet is megmutatsz.

2016. szept. 20. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!