Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mi baja van a LED-es fényforrá...

Mi baja van a LED-es fényforrásomnak?

Figyelt kérdés
Tegnap óta olyan, mintha bemelegedne az alja és onnantól ha lekapcsolom, nem lehet bekapcsolni, csak 7-8 perc múlva. Továbbá olyan, mintha egyre kisebb lenne a fénye. Mi történt vele? Tavasszal vettem, 100000 üzemórát ígértek a dobozon és egyre rosszabb állapotban van.

2016. szept. 12. 19:49
 1/5 anonim ***** válasza:
Szerintem az az üzemóraszám kamu lehetett, valszeg tönkrement.
2016. szept. 12. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Tehát ezeknél ez a "kiégés" folyamata?
2016. szept. 12. 19:52
 3/5 anonim ***** válasza:
talán a tápegység feszültségstabilizátora túlterhelt vagy zárlatos, emiatt a hővédelem nem engedi bekapcsolni a fény meg gyenge.
2016. szept. 12. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
A vásárlást igazoló blokk bemutatása mellett kicserélik a vásárlás helyén.
2016. szept. 13. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Az akkor jó alaposan túl lehet hajtva a hűtéséhez képest!


Vagy valami "olcsó és biztos megéri" kategória, amit azért adnak ennyire olcsón, mert nem használatra, csak eladásra, pénzszerzésre készült.


Az is lehet, hogy csak egy olyan darab ami hibás, ha jobb árért vetted.


Ezek úgy mennek tönkre, ha túl nagy áramot kap vagy kevés a hűtése, hogy túlmelegszik és ettől károsodik a félvezető átmeneti réteg és a lumineszcens fénypor is a felületén (ami az eredetileg kék fényből a fehéret konvertálja) ezektől folyamatosan csökken a fényereje.


Leginkább vagy a kevés hűtés (mint gyári tervezési megoldás) az ami hiányzik, pontosabban elégtelen az ilyen olcsóbb ledes lámpáknál.


Aztán van aki zárt, szellőzés nélküli burákba teszi a ledes lámpákat. Ott szinte biztos a túl melegedés. Az áramló levegő a led hőleadó felülete körül körül jelentősen meg tudja növelni a ledes fényforrások élettartamát.


Pl amit összeraktam leddel lámpát a biciklire, az a szobában, az álló levegőn túlforrósodik, viszont kint menet közben éppen csak langyos. A levegő áamlás nagyon sokat számít. Persze az ilyen szoba világításra szánt fényforrásokat általában (jobb esetben) úgy tervezik, hogy álló helyzetben is elegendő legyen a hűtése, de ezt lehet rontani a zárt burák használatával.


Az a darab meg, szerintem hibás példány lehet, amről írtál.

2016. szept. 13. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!