Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Joker karakterét szeretném...

Wirukaa kérdése:

Joker karakterét szeretném felhasználni a saját történetemhez, amit később szeretnék kiadni. Ez lopásnak számít? (Bővebb információ lent)

Figyelt kérdés

Joker karakterét (Batman, Suicide Squad stb) szeretném felhasználni a saját történetéhez, amit később könyv formájában szeretnék kiadatni. Azonban nem tudom, hogy ez mennyire számít lopásnak, vagy mit kell változtatni, hogy ne minősüljön annak?

Ez nem fanfiction lenne, egyszerűen szeretnék a karaktere köré építeni egy történetet. Mindent szeretnék megtartani nála, kivéve a kapcsolatait, amik az eddigi szerepléseiben, képregényeiben kialakultak.


Normális válaszokat várok, ahol ezt jobban ki tudja fejteni nekem valaki, mert akárhogy keresek rá az interneten, nem találok semmit ezzel kapcsolatban.

A válaszokat előre is köszönöm!



2016. szept. 15. 21:17
 1/5 anonim ***** válasza:

Nem számít lopásnak.


Szerzői jog megsértésének számít, és a jogtulajdonos a gatyádat is lepereli rólad.

2016. szept. 15. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Maga a könyv nekem tetszene érdekelne. De következményei lehetnek. Amit az elso leirt.
2016. szept. 15. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
62%

Amennyiben a külsejét és nevét megváltoztatod, valamint eléggé megcsűröd-csavarod a háttértörténetet ahhoz, hogy az ne legyen ordítóan felismerhető, de még mindig megfeleljen az igényeidnek, talán.


De inkább nem kockáztatnék. Egyébként több, mint valószínű, hogy a kiadók el sem fogadnák az írásodat - ki akar a saját nyakába vállalni egy nagyhatalmű cég által indított pert? Na, ugye.


De, ha közzéteszed interneten (amilyen formában nem fogsz pénzt keresni belőle), és kiemeled, hogy "Joker karaktere xy tulajdonában áll", akkor azért senki nem fog beszólni.

2016. szept. 15. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!

Esetleg ha a nevét megtartom és minden mást megvaltoztatok, mert igazából a neve lenne a lényeg, az mar nem minősülhet jogsértésnek, nem?

2016. szept. 16. 07:28
 5/5 anonim ***** válasza:
99%-ban biztos vagyok benne, hogy Joker nevét is levédették. De ennek nézz utána, nem tudom fejből.
2016. szept. 16. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!