Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Aktív korúan ellátásának...

Virlázs kérdése:

Aktív korúan ellátásának feltételeivel kapcsolatban van egy ködös rész; 30 munkanapnak kell meglennie 1 évben, de attól függetlenül, hogy ez igazoltan megvan, küldhetnek közmunkára?

Figyelt kérdés

Egyszerűsített foglalkoztatás keretein belül dolgozom annyit, amennyiből épphogy kijövök, ezért nagyon megörültem az AKE lehetőségnek; a bérletet kedvezményesen kapnám és a TB-t állják, ez már csodás,hát még ha adnak kb 20 ezer támogatást is!..Nagyon nagy segítség. DE! heti 5x8 órában közmunkára szeretnének küldeni, 315 Ft-os órabérrel. Az nem számít, hogy az alkalmi munkáimat bukhatom(ami nagyon jól fizet, 1 nap alatt kapnék majdnem annyit, mint a közmunkán 1 hét alatt) VAGY hètvègén mehetek ha hívnak, ergo minden nap dolgoznék. Ez így már nem nagy segítség, csak visszatartás és kifárasztás. Hozzáteszem, egèszségügyi gondok miatt egy ideig még nem tudok állandó munkát vállalni (így a közmunkát sem fogom tudni), mert rendbe szeretném hozni magam, ez a legfontosabb most és sűrűn kell vizsgálatokra járnom, amit nehèz összeegyeztetni a munkával. De jó úton halad a dolog, csak még kell egy pár hét/hónap.

Bocsi a regényért, csak ki akartam küszöbölni a lehetőségét a csipkelődéseknek és arra terelni az olvasókat, hogy választ adjanak, ne pedig kritikát(pl: miért nem dolgozom rendszeresen, stb).

Tehát lényegében erre keresem a választ; mit sem számít a 30 igazolt munkanapom, ez nem zárja ki a közmunkát? Ha nem vállalom, akkor elveszítem az AKE-t, de talán még a munkaügyi központ is megszakítja az együttműködést!? :/

Köszönöm, ha végigolvastad!



#közmunka #ellátás #feltétel 30 munkanap
2016. szept. 22. 13:53
 1/10 anonim ***** válasza:
hiaba igazolod a 30 napot barmikor behivhatnak kozmunkara ha nem mesz veged elveszik a segelyt kitorolnek az allaskeresok kozul is, egyetlen eselyed ha papirokal igazolod hogy beteg vagy es ez miatt nem tudsz dolgozni akkor nem kenyszeritenek kozmunkara es a segelyt sem veszik el
2016. szept. 22. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm válaszod, sajnos akkor jól sejtettem, hogy törölnek a rendszerből..

Az a "baj", hogy nem lettem leminősítve, nem is kértem, mert ha intézem a rendszeres vizsgálatokat és eleget teszek a kezeléseknek nameg nem hajszolom túl magam, akkor 100%-os munkaerő vagyok és szeretnék is dolgozni, csak szükségem lenne még egy pici időre.

Hétfőn megyek "állásinterjúra" közmunkával kapcsolatban, talán tudok hatni a lelkére az illetőnek!? Illetve, ha neki megmutatom az ambulánslapokat, az számítana bármit?

Jó volna megmaradni álláskereső státuszban, mert vannak nagyon szuper, elhelyezkedést segítő lehetőségek, kedvezmények a leendő munkáltatónak és ezzel szeretnék élni nemsokára,mert kilátásban is van egy jó munka.

2016. szept. 22. 14:25
 3/10 verde ***** válasza:

Igen behívhatnak. Nem csipkelődni akarok, de valahogy logikus is. A segély feltétele, hogy meglegyen minimum 30 nap, de egy egy évben általában 365 nap van.

Ez olyan, hogyha valaki dolgozik 30 napot, akkor őt már egész évre hagyják békén mert ő már bizony ledolgozott kemény 30 napot, érdekes elképzelés.

Nem véletlenül fogalmaztad meg te sem a csipkelődés lehetőségét.

A helyedben azokat a lehetőségeket kutatnám, hogyha az egészségi állapotod engedi, hogyan tudna foglalkoztatni rendes munkaszerződéssel, támogatásokra gondolok.

Még az FHT-t is kapnád egy darabig.

2016. szept. 23. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Kutatom, kutatom. Amúgy egyszerűsített foglalkoztatással 90 napot lehet dolgozni egy évben, nem úgy terveztem, hogy szigorúan 30 napot teljesítek csak, nameg nem is szerettem volna elhúzni az egészet több hónapra, csak 2-3-ra. A saját szemszögemből vizsgálva a dolgot kicsit elszomorodtam és nem èrtettem a szituációt, de ha ettől elvonatkoztatva gondolok bele, akkor tényleg jogos ez az egész és logikus. Így veszik rá a dolgoznitudó embereket, hogy nyomás kezdeni valamit magatokkal! Na meg igaz, hogy 30 munkanapért cserébe 1 évig kapni segítséget sem reális. Nem is így gondolkodtam, hanem a saját helyzetemhez mérten és annyira szépnek, jónak tűnt, hogy elhittem, hogy lehetséges, hogy pár hónapra kisegítenek. Aztán most pofára estem, mert így valószínűleg elveszítem az állaskereső státuszomat és következő munkáltatóm nem tudja igénybevenni a kedvezményt.

Azt hiszem túl sokat akartam(!?), így bukok mindent. :/

2016. szept. 23. 20:03
 5/10 anonim ***** válasza:
Nem kell megijedni az állásinterjútól, lehet nem is téged választanak, meg te is mondhatsz nemet és ha értelmes indokot írsz, akkor nincs semmi szankció. Volt mikor magam kértem közvetítőlapot oda, ahova tényleg jó lett volna bekerülni, ott sokan voltunk, álltunk sorban a folyóson és 4-en interjúztattak, akkor nem rám esett a választás. 2x küldtek behívót közmunka tájékoztatóra, akkor indokoltam, hogy miért nem kérek a felajánlott lehetőségekből és maradt minden a régiben, nem töröltek miatta. Annyiban voltam kicsit más eset, hogy segélyt nem kaptam és fizettem magam után a tb-ém.
2016. szept. 23. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Közben rájöttem, hogy lehet nem is veszítek semmit...

Kinek mond valamit ez: GINOP 5.2.1? Ha 25. életévemet betöltöttem, akkor nem is lehetséges már, hogy ebben résztvehetek? Ha így van, akkor már nem is lényeges az egész munkaügyi központtal való kapcsolattartás.. ez lett volna a lényeg, de valahogy ásiklottam mindig afölött, hogy 15-25 év közöttieknek szól. Csak azért kérdezek rá az egyértelműre, mert bízom benne, hogy van kivétel/rosszul értelmeztem/25 még belefér/vagy tökmindegymi de van egy kapaszkodó.

2016. szept. 23. 20:39
 7/10 anonim ***** válasza:
Van GINOP-5.1.1., ami 25-64 év közötti nyilvántartott álláskeresőknek szól.
2016. szept. 23. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 verde ***** válasza:

A GINOP-ot összekevered Ifjúsági Garancia Programmal.

A kirendeltségen érdeklődj, hogy ha felvenne a munkáltató akkor milyen támogatást kapna rád.

2016. szept. 23. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
Igen, vn 25 év felettieknek is GINOP-os program, képzéseket takar
2016. szept. 25. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2016. szept. 27. 19:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!